18 Karatlık Altın Tuvalet New York’ta Ziyarete Açıldı


150
250 shares, 150 points

İtalyan tasarımcı Maurizio Cattelan tarafından yapılan tuvalet, New York’ta Guggenheim Müzesi’nde ziyarete açıldı.

İtalyan tasarımcı Maurizio Cattelan tarafından yapılan tuvalet, New York'ta Guggenheim Müzesi'nde ziyarete açıldı.

18 karatlık altından yapılan “Amerika” isimli tuvalet, sanatseverlerin üzerine oturabileceği hatta tuvaletlerini yapabilecekleri şekilde müzenin beşinci katında sergileniyor.

18 karatlık altından yapılan "Amerika" isimli tuvalet, sanatseverlerin üzerine oturabileceği hatta tuvaletlerini yapabilecekleri şekilde müzenin beşinci katında sergileniyor.

Cattelan’ın bu eseri sanatseverlere Marcel Duchamp’ın ünlü eseri ve modern sanatın şaheserlerinden biri olarak kabul edilen “Fountain”i (Fıskiye) hatırlatıyor.

Cattelan'ın bu eseri sanatseverlere Marcel Duchamp'ın ünlü eseri ve modern sanatın şaheserlerinden biri olarak kabul edilen "Fountain"i (Fıskiye) hatırlatıyor.

Seksenli yıllarda İtalya’nın Forli kentinde çalışarak birçok mobilya tasarlayan Maurizio Catellan’ın eserleri İtalyan tasarım dergileri ve üreticilerin büyük ilgisini çekti.

Seksenli yıllarda İtalya'nın Forli kentinde çalışarak birçok mobilya tasarlayan Maurizio Catellan'ın eserleri İtalyan tasarım dergileri ve üreticilerin büyük ilgisini çekti.

Sanatçı ileriki yıllarda bir röportajında çocukluğundan beri hep bir tasarımcı olmak istediğini ancak bu iş için yeterince zeki olmadığını ifade etmişti.


Paylaşmak ister misiniz?

150
250 shares, 150 points

0 Comments

Yorum Yazın