2016 Yılında Aramızdan Ayrılan 25 Ünlü İsim


Her yıl olduğu gibi bu yıl da acı haberlerle pek çok ünlü ismi son yolculuğuna uğurladık. Müzik, sinema, siyaset,edebiyat ve iş dünyası çok sayıda kayıp verdiğimiz, bu yıl aramızdan ayrılan ünlüleri sizler için derledik.

1- İsrafil Köse (46)

(d. 20 Şubat 1970 Borçka, Artvin– ö. 23 Ağustos 2016 Kadıköy, İstanbul) – Oyuncu

21 Ağustos 2016 tarihinde motosikleti ile geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 23 Ağustos 2016 tarihinde vefat etti. Emret Komutanım dizisinde canlandırdığı Laz Çavuş Cemal karakteri en çok tanınam karakterlerindendi.

israfil-kose


2. Naşide Göktürk (51)

(1 Nisan 1965, İstanbul – 30 Ağustos 2016; Bodrum, Muğla)  – Türk şair, söz yazarı, besteci, yorumcu.
Bir süredir kanserle mücadele eden ünlü sanatçı Bodrum’da özel bir hastanede tedavisi devam ederken 30 Ağustos tarihinde aramızdan ayrıldı.

Daha çok ilk albümüne adını veren “Yüreğim Rehin” adlı şarkısıyla tanınır. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Yazmaya okul yıllarında başladı. Bir süre muhasebecilikle uğraştı. Ankara’da bir kafe işletti. 1990’lı yılların ortalarında ilk albümünü çıkarttı. Yakın arkadaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, 27 Temmuz 2015 yılında Naşide Göktürk’e Akciğer ve Pankreas kanseri teşhisi konulduğunu açıkladı. Akay’ın basında yer alan açıklamaları, sanat camiasını ve sanatçının milyonlarca hayranını derinden üzdü

naside-gokturk


Mustafa Koç (55)

(d. 29 Ekim 1960, Ankara – ö. 21 Ocak 2016, İstanbul), Türk iş adamıdır. 2003-2016 yılları arasında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Mustafa Koç, sabah sporu yaptığı sırada kalp krizi geçirmesi sonucu 21 Ocak tarihinde aramızdan ayrıldı.

mustafa-koca


4. Prince (57)

Prince Rogers Nelson veya bilinen adıyla Prince (7 Haziran 1958 – 21 Nisan 2016), ABD’li şarkıcı ve söz yazarıdır.

Sanatçı bununla beraber Amerika’nın pop ikonları arasında yer almaktadır. Prince, “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde yirmi yedinci sırada yer aldı. 21 Haziran 2016 sabahı evinde ölü bulundu. Yüksek dozda uyuşturucu etkisi olan ilaç alması nedeniyle hayatını kaybetti.

prince


5. Hüseyin Altın (58)

Evinin balkonundan düşerek ağır yaralanan şarkıcı kaldırıldığı özel hastanedeki tüm müdahalelere rağmen 23 Temmuz’da yaşamını yitirdi.

huseyin-altin


6. Remzi Evren (58)

Koah hastası olan usta oyuncu uykusunda kalp krizi geçirerek 7 Ocak tarihinde hayatını kaybetti.

remzi-evren


7. Oya Aydoğan (59)

8 Mayıs 2016’da aort damarı yırtılması sebebiyle hastaneye kaldırılan oyuncu, 12 saat süren ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. Tüm çabalara rağmen 15 Mayıs 2016’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

oya-aydogan


8. Asım Can Gündüz (60)

Yurt dışında Awesome John ve John Gundez olarak bilinen ünlü gitarist ve rockçı Asım Can Gündüz de bu yıl evinde geçirdiği kalp krizi sonrası tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.

asim-can-gunduz


9. Mahmut Hekimoğlu (60)

2 yıl önce prostat kanseri teşhisi konulan usta oyuncu 8 Ekim tarihinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kaldırıldığı hastanede iki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 10 Ekim tarihininde vefat etti.

mahmut-hekimoglu


10. Yaşar Nuri Öztürk (65)

Yaklaşık olarak 5 yıldır mide kanseri ile mücadele eden Yaşar Nuri Öztürk de 22 Haziran’da İstanbul’daki evinde hayatını kaybetti.

yasar-nuri-ozturk


11. Ülkü Ülker (66)

Son 10 yıldır hiç bir yerde gözükmeyen usta oyuncu da geçirdiği sağlık sorunu nedeniyle 31 Ocak tarihinde kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu.

ulku-ulker


12. Tarık Akan (66)

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Tarık Akan da bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu. Gördüğü tedavi sırasında kurtarılmayarak 16 Eylül tarihinde aramızdan ayrıldı.

tarik-akan


13. Alan Rickman (69)

Son dönemde Harry Potter ile herkesin daha çok tanıdığı usta oyuncu, pankreas kanseriyle mücadele etmeye başladıktan sonra 14 Ocak tarihinde hayatını kaybetti.

alan-rickman


14. David Bowie (69)

Yaklaşık 1,5 yıl kanserle mücadele etti. 69. yaş gününden sonra rahatsızlanarak hayatını kaybetti ve 10 Ocak tarihinde aramızdan ayrıldı.

david-bowie


15. Nezih Tuncay (71)

Türk sinemasının emektar isimlerinden Nezih Tuncay, tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında hayatını kaybetti.

nezih-tuncay


16. Attila Özdemiroğlu (73)

Usta sanatçı, uzun süre akciğer tedavisi gördü. Tedavisi devam ettiği süre içerisinde düşüp bel kemiğini kırması nedeniyle 20 Nisan 2016 tarihinde geçirdiği ameliyat sonrası 73. yaşında hayata veda etti.

atilla-ozdemiroglu

17. Romalı Perihan (74)

Uzunca bir süredir şeker hastalığı teşhisi nedeniyle tedavi göre Romalı Perihan da 5 Mayıs tarihinde hayatını kaybetti.

romali-perihan


18. Muhammed Ali (74)

Tüm zamanların en iyi boksörlerinden olan Muhammet Ali de bu yıl kaybettiğimiz isimlerden birisi oldu. Parkinson hastalığı ile uzunca bir süredir mücadele eden ünlü boksör 3 Haziran tarihinde solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

muhammed-adli


19. Kamer Genç (75)

 

Türk siyasetinin en renkli isimlerinden Kamer Genç, 2015 yılında pankreas kanseri tedavisi görmeye başladı. 22 Ocak tarihinde tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybetti.

kamer-genc


20. Tanju Gürsu (77)

77 yaşındaki oyuncu solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 7 Haziran’da aramızdan ayrıldı.

tanju-gursu


21. Halis Toprak (78)

3 Ocak’da Fransa’nın Nice kentinde geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 78 yaşında hayata veda etti

halis-toprak


22. Ülkü Erakalın (81)

6 Nisan tarihinde bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

ulku-erakalin


23. Leonard Cohen (82)

7 Kasım tarihinde Los Angeles’taki evinde düştükten sonra uykusunda hayatını kaybeden Kanadalı şarkıcı 82 yaşındaydı.

leonard-cohen


24. Hakkı Devrim (87)

O da diğer birçok isim gibi uzunca bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Bu durum ilerleyen yaşının da verdiği rahatsızlıklarla birleşince 15 Haziran tarihinde hayatını kaybetti.

hakki-devrim


25. Erdal Tosun (53)

(d. 9 Nisan 1963, İstanbul – ö. 30 Kasım 2016, İstanbul) – Türk Oyuncu

Yeşilçam aktörlerinden Necdet Tosun’un oğludur. Kardeşi Gürdal Tosun da kendisi ve babası gibi bir oyuncuydu. 1980 yılında Beyoğlu Fındıklı Lisesi’nden mezun oldu. 1981 yılında Mine adlı filmle sinemaya başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra Özel Tiyatro’yu kurdu. Daha sonra Antalya Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. Ayrıca Murathan Mungan’ın Mezopotamya Üçlemesi adlı oyununda oynadı ve Devlet Tiyatroları’ndaki görevinden ayrılıp BKM oyuncuları arasına katıldı. Bunların yanında çeşitli filmlerde ve dizilerde rol aldı. Bunlardan biri olan Rina’da canlandırdığı “Memo” karakteriyle söylediği “Hayallerimizi satmadık ya” repliğiyle tanınır.

Erdal Tosun 30 Kasım 2016 tarihinde Sarıyer, Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağında meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi.

erdal-tosun

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Gerildim! Gerildim!
0
Gerildim!
İlginç İlginç
0
İlginç
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Yerim! Yerim!
0
Yerim!
Iyy! Iyy!
0
Iyy!
Üzücü Üzücü
3
Üzücü
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Tebrikler Tebrikler
0
Tebrikler
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Çok Cool Çok Cool
0
Çok Cool
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beynin Yandı Beynin Yandı
0
Beynin Yandı

Comments 0

Yorum Yazın

2016 Yılında Aramızdan Ayrılan 25 Ünlü İsim