80 ‘lerin Pixel Oyunları Sinema Filmi Oldu : PIXELS Vizyonda


150
312 shares, 150 points

Hatırlayacaksınız, Jodie Foster ’ın başrolünde oynadığı, Carl Sagan uyarlaması Contact ‘te insanlık uzaya yolladığı birtakım sinyallerin geri dönüşünü bekliyordu. Chris Columbus ’un imzasını taşıyan bu haftanın yenilerinden  Pixels ’de de benzer şekilde 1982 ’de Amerika ’da düzenlenen ‘Video Oyunları Yarışması’ nın kaseti uzaya gönderiliyor.

pixels-4

Lakin iş daha sonra başa düşüyor, dünya 2015 ’leri yaşarken Uzaylılar, atari oyunlarının video yayınlarını keşfedip bunları gerçek birer savaş ilanı zannederek video oyunları aracılığıyla Dünya’ya hücum ederler. ABD Başkanı Cooper ‘ın Pac-Man, Donkey Kong, Galaga, Centipede ve Space Invaders ‘ın saldırılarını engellemek ve dünyayı kurtarmak için video oyunu kahramanlarından yardım istemek dışında bir şansı kalmamıştır. Teğmen Violet Van Patten ise onlara benzersiz silahlar temin ederek ekibe katılacaktır.

Pixels-2

Başlıca rollerini Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad ve Brian Cox’un üstlendiği filmin yönetmeni Chris Columbus.

pixels-5

Pixels temel olarak bir 80 ’ler övgüsü. Film, bir kuşağın ilk göz ağrıları olarak zihinlere kazınan ‘Pac-Man’ ya da ‘Donkey Kong’ gibi oyunlar ekseninde ilerliyor. Vakti zamanında bu oyunların ustası olan Brenner, yakın arkadaşı Cooper ’ın desteğiyle yarışmaya katılıyor ama finalde rakibi Eddie ’ye kaybediyor. Öykü günümüze atladığında ise Brenner ’ı elektronik aletler tamircisi, Cooper ’ı da Amerikan Başkanı olarak buluyoruz. Uzaylılar tarafından dünyaya yönelik saldırıların 80 ’lerin bilgisayar oyunları üzerinden gerçekleşmesiyle Cooper, savunma konusundaki yetkileri eski çocukluk arkadaşına veriyor.

pixels-6

Pixels, bir kuşağın özellikle ilk bölümünden fazlasıyla zevk alacağı bir film olmuş. Bu aşamada espriler, nostaljik referanslar, siyasi ve sosyal göndermeler çok iyi ama film ikinci bölümünde vasatlaşıyor fakat yine de genel toplamda durumu kurtarıyor.

969297 - PIXELS

Oyunculuklar

Oyunculuklara gelince. Adam Sandler her zamanki standartlarında (ayrıca ‘Düğün Şarkıcısı’ ndan yıllar sonra yeniden bir filmde 80 ’lere göz kırpıyor), Cooper ’da Kevin James gayet iyi, Eddie’de de ‘Game of Thrones’ un Tyrion Lannister ’ı Peter Dinklage idare eder. Brian Cox ise İran takıntılı Amiral Porter ’da döktürüyor. Michelle Monaghan ’a gelince her zamanki gibi öyküye özel bir ‘güzellik’ katıyor.
‘Hayalet Avcıları’ yla ‘Men In Black’ türü bir hava da estiren ‘Pixels’ in öncelikli problemi sanırım ‘80 kuşağı’ dışındaki seyirciyi ne kadar kavrayacağı. Bekleyelim görelim derim.

Pixels-3

Pixels Filminin Fragmanı

Pixels Filmi Hakkında Ayrıntılı Bilgi için;


Paylaşmak ister misiniz?

150
312 shares, 150 points

0 Comments

Yorum Yazın