Almanlar Noel tatilini İstanbul’da geçirecek


135
156 shares, 135 points

Noel tatili yaklaşırken Almanlar şimdiden uçak bileti rezervasyonlarını yaptırmaya başladı. İstanbul bu tatilde de en çok tercih edilen kentlerden biri oldu.

Henüz yaz günlerinin yaşandığı Almanya’da Noel hazırlıkları başladı bile. Uçak bileti ve otel rezervasyonları yapılan internet sitesi “edreams.de” Noel tatilini geçirmek için yapılan uçak rezervasyonları üzerinden bir araştırma yaptı.

Sitenin yaptığı araştırmaya göre 2012 yılı Noel tatili için Almanya’dan yapılan uçak rezervasyonlarının yüzde 33’ü 10 kent arasında dağılıyor. En çok tercih edilen bu 10 kent sırasıyla Bangkok, Londra, İstanbul, Berlin, Münih, Lizbon, Hamburg, New York, Viyana ve Paris. Bu kentler arasında Alman kentlerinin ağırlık teşkil etmesi çoğu Alman’ın Noeli evde geçirmeyi tercih ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Ülke bazında tatil hedefleri arasında ise İspanya başı çekiyor. Almanların İspanya’da en çok ziyaret ettiği yerler arasında Madrid, Barcelona, Tenerife, Palma de Mallorca, Malaga, Gran Canaria ve Lanzarote bulunuyor.

Uçak rezervasyonlarının yapıldığı şirketler arasında da Lufthansa ve Air Berlin’in ardından Türk Hava Yolları en çok uçak bileti rezervasyonu yapılan üçüncü şirket oldu. (Deutsche Welle Türkçe)


Paylaşmak ister misiniz?

135
156 shares, 135 points

0 Comments

Yorum Yazın