Antik Yunan Heykelinde Şaşırtan Laptop Benzeri Figür


145
218 shares, 145 points

ABD ‘deki J. Paul Getty Müzesi ‘nde sergilenen kabartma heykeldeki figürün ne olduğu tartışma yarattı. Komplo teorisyenleri “Uzaylıların gönderdiği bilgisayar“, tarihçiler ise “İlkel bir hesap makinesi ya da defter” diyor

antik-yunan-heykelinde-laptop-benzeri-figurABD ‘deki J. Paul Getty Müzesi ‘nde sergilenen Antik Yunan dönemine ait kabartma heykel, günümüzdeki dizüstü bilgisayarlara benzeyen bir ayrıntı barındırmasıyla tartışma konusu oldu. Heykelde soylu bir kadın, kendisine sunulan laptop benzeri bir hediyeyi incelerken tasvir edilmiş. Köle kız tarafından sunulan hediye, neredeyse günümüzdeki lapto (dizüstü) bilgisayarlarla birebir aynı boyutlara ve biçime sahip.

DELİKLER USB GİRİŞİ OLABİLİR Mİ?

Kabartma heykelin görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasından sonra komplo teorisyenleri “Uzaylılar bilgisayar teknolojisini Antik Yunan ‘a göndermişti” şeklinde çıkarımlarda bulundu. Ancak tarihçiler heykeldeki figürün o dönemde kulllanılan ilkel bir hesap makinesi ya da mumdan yapılmış bir defter olduğunu söylüyor.

antik-laptop

Figürün üzerindeki en dikkat çeken detay ise yanındaki iki deliğin bulunması. Bu deliklerin bilgisayarlarda bulunan USB girişler olduğunu iddia edenler var.

KAHİN DELFİ’NİN BİR İCADI OLABİLİR

Ortaya atılan en çılgın senaryo ise zaman makinesiyle Antik Yunan dönemine ışınlanan bir kişinin yanında laptop götürmüş olabileceği. Kimilerine göre ise bu Notebook benzeri figür mitolojide geçen Kahin Delfi ‘nin bir icadı olabilir.


Paylaşmak ister misiniz?

145
218 shares, 145 points

0 Comments

Yorum Yazın