Arkeologların Aylardır Sırrını Çözemediği Nesne Facebook ’ta Çözüme Kavuştu


178
281 shares, 178 points

Arkeologların bir mezarda bulduğu ve aylardır araştırma yapmış olmalarına rağmen ne olduğunu anlayamadığı nesnenin sırrı Facebook ’ta birkaç saat içerisinde çözüldü.

Bazen burnunun ucundakini görmezsin ve biri gelir şak diye karşına çıkarır ya, Kudüs ’teki arkeologların başına tam da böyle bir şey geldi. Kudüs ’teki Yahudi Mezarlığı ‘nda bulunan bir nesnenin ne olduğunu aylardır çözemeyen arkeologların yardımına Facebook kullanıcıları koşmuş.

Mezarlığı gezen bekçinin bulduğu nesne, daha sonra yetkili kişiler tarafından arkeologlara gönderilmiş. Arkeologlar da bu nesnenin ne olduğunu tam olarak çözememişler. Aynı yerde daha önce Antik Roma’dan kalma kalıntılar bulunmuş fakat böyle bir nesneye daha önce hiç rastlanılmamış. Sonrasında bir yetkilinin aklına nesnenin fotoğrafını çekip Facebook ’ta paylaşmak gelmiş. Gerçekten de nesnenin ne olduğu, paylaşımın yapılmasından birkaç saat sonra belli oldu.

amazon-isis-beamer

Paylaşımın yapılmasının ardından bulunan nesnenin tarihi bir kalıntı olmadığı ortaya çıktı. Almanya’da üretilen ve pozitif enerji yaydığı iddia edilen bu nesne, adını Mısır tanrıçası İsis ’ten aldığı Isis Beamer adında bir aygıtmış. Pozitif enerji yaydığı iddia edilen nesne, Almanya’daki e-ticaret sitelerinde 200 – 300 euro arasında bir fiyatla satılıyormuş.

Isis Beamer

Bu enteresan olaya konu olan Weber Isis Beamer adıda verilen ürünü amazon.com ‘da incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linklere tıklayarak ürnün farklı versiyonlarınıda görebilirsiniz, örneğin kolye, nargile gibi veriyonlarıda bulunmakta.


Paylaşmak ister misiniz?

178
281 shares, 178 points

0 Comments

Yorum Yazın