Bilim Kurgu Severleri Heyecanlandıracak Bir Dizi Geliyor


146
218 shares, 146 points

HBO’dan ‘robot fobisini’ perçinleyecek yeni bir dizi geliyor. Bilim kurgu severlerin ilgisini çekecek Westworld isimli dizide Hollywood’un efsanelerinden Antony Hopkins ve yükselen yıldızlar Ed Harris, Evan Rachel rol alacak.

Westworld konusunu 1973 yapımı aynı isimli filmden alacak. İlk versiyonda Yull Brynner oynamış ve büyük beğeni toplamıştı.

westworld

Bilim adamları tarafından modern dünyadaki tekdüze yaşantılarından sıkılan milyonerlere yönelik maceralar tasarlanır. Bu maceralardan en popüleri vahşi batı konseptli köyde geçmektedir. İnsan görünümlü robotlar ve milyonerler arasında western filmlerine benzer bir macera başlar. Ama bu maceranın kesin bir kuralı vardır: İnsanların zarar görmemesidir. Robotlarla girilen düellolar insanlar tarafından rahatlıkla kazanılır. Bir süre sonra robotların kendi bilinçlerini elde edip kontrolden çıkması sonucu milyoner eğlencesi ölüm kalım savaşına dönüşür.

Heyecan verici konusu ve güçlü kadrosuyla 2016’da yayınlanmaya başlanacak olan dizi; geçtiğimiz günlerde Tesla Motors’un dahi CEO’su Ellon Musk ve çağımızın en büyük bilim adamlarından Stephen Hawking’in de dikkat çektiği ‘robotların insanlığın sonunu getirebileceği’ gerçeğiyle 21. yüzyıl insanlığına yeni bir fobi kazandıracağa benziyor.

1973 yapımı filmin fragmanı


Paylaşmak ister misiniz?

146
218 shares, 146 points

0 Comments

Yorum Yazın