Birbirleriyle Küs Olan 12 Ünlü


123
156 shares, 123 points

Hürriyet gazetesinden Hakan GENCE birbirleriyle küs olan ünlülerin haritasını çıkarmış. Ortaya bol kavgalı bol ağız dalaşlı bir tablo ortaya çıkmış.

En uzun küslük: Oya Aydoğan – Banu Alkan / Yıl: 1976

Oya Aydoğan - Banu Alkan
Oya Aydoğan – Banu Alkan

Sebep: İkisi arasındaki fitili Savaş Ay’ın programı ateşledi. Ses Dergisi’nin 1976’da düzenlediği yarışmanın konusu açılınca gerildiler. Oya Aydoğan birinci olduğunu söyledi, Banu Alkan reddetti. Bu tartışma yıllardır sürüyor. En ağır laflar: Oya Aydoğan, Alkan için “1976’da Bülent Kayabaş ile çektiği filme dönüp bir baksın. Benim yanımda figüran rol oynadı” dedi. Cevap: Banu Alkan “Oya Aydoğan halka oynayan bir kadın. En büyük özelliği durup durup devasa insanları aşağı çekme çabası” dedi. gibi açıklamalar yaptı.

Şiddeti: 10 üzerinden 8. Son durum: Yıllar süren kırgınlık devam ediyor. Oya Aydoğan ve Banu Alkan son röportajlarında da bir daha araya gelmeyeceklerini söylüyor. Barışma ihtimali: İkiniz de birincisiniz.

Söyle ona Sebastian: Hande Yener – Demet Akalın / Yıl: 2015

Hande Yener - Demet Akalın
Hande Yener – Demet Akalın

Sebep: Hande Yener’in 2007’de Demet Akalın’a “Bakkal şarkısı yapıyor” demesiyle başlayan kavga sonunda ikili mahkemelik oldu. Sonra barışıp barışıp terar bozuştular. En ağır sözler: Akalın sosyal medyada; “Çalış çalış, yetişeceksin bana inşallah ama rüyanda!” diyerek Hande Yener’i hedef aldı. Cevap: Konser takvimini paylaşan Yener, altına da şöyle yazdı: “Söyle ona Sebastian, git söyle beni taklit etmesin, yorulur!”

Şiddeti: 10 üzerinden 7 Son durum: Kavga müzik adamlarının paylaşılmasına kadar vardı. Yıllarca Demet Akalın’ın ile çalışan Ersay Üner bu yaz Hande Yener’e şarkı verdi. Akalın’da boş durmadı ve Sinan Akçıl şarkısıyla çıkış yaptı. Barışma ihtimali: Barışsalar n’olur, nasılsa yine bozuşacaklar.

Starlar kapışırsa: Bülent ve Ajda / Yıl: 2013

Bülent Ersoy ve Ajda Pekkan
Bülent Ersoy ve Ajda Pekkan

Sebep: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iftar davetine katılan Ajda Pekkan’ın aynı davetteki Bülent Ersoy’a selam vermemesi üzerine polemik başladı. En ağır söz: Bülent Ersoy, Ajda Pekkan için söylediği ‘ucube’ lafı manşetlere taşındı. Cevap: Pekkan da boş durmadı ve Diva için, “Çok ayıp etti. Biz onunla ‘abi’-kardeş gibiydik” dedi.

Şiddet: 10 üzerinden 9 Son durum: Geçen yıl taraflar birbirine zeytin dalı uzattı. Barışma ihtimali: “Biz zaten küs değiliz” diyorlar.

Miras kavgası: Beste Açar – İpek Açar / Yıl: 2015

Beste Açar – İpek Açar
Beste Açar – İpek Açar

Sebep : Miras. Gerginlikleri Kayahan’ın nisan ayında vefat etmesinin ardından başladı. Beste Açar, Kayahan yoğun bakımdayken İpek Açar’ın hesaptan yüklü para çektiğini iddia etti. En ağır sözler: Beste Açar’ın sözleri gazetelere taşındı: “Hayatımıza kara bulut gibi çöktün. Baban yaşında adamla altı yıl birlikte yaşayıp çocuk kalbimi parçaladın. Sonra da akıl oyunlarıyla evlenip çocuk doğurdun” ifadelerini kullandı. Cevap: Yok.

Şiddet : 10 üzerinden 7 Son durum: Taraflar mahkemede hesaplaşacak. Barışma ihtimali: Hakimin kararına bağlı.

Kapalıçarşı işi çanta: Erol Köse – Seda Sayan / Yıl: 2011

Erol Köse – Seda Sayan
Seda Sayan – Erol Köse

Sebep: Erol Köse Twitter’da Seda Sayan’ın eski seksi fotoğraflarını yayınladı. Ardından Seda Sayan ‘Cenk Koray Ekran Ödülleri’ gecesinde Köse’nin suratına tükürüp omzuna çantasıyla vurdu. En ağır sözler: Sayan’ın sarfettiği sözler unutulur gibi değil: “Senin eşinin göğüsleri gözümüze giriyordu. Onları yayınla.” Cevap: Erol Köse de susmadı: “Pavyondan geldi, cazgırlığa alışkın ama ben yemem! Koluma vururken çantasının çakma Kapalıçarşı işi olduğunu gördüm…”

Şiddet: 10 üzerinden 7 Son durum: Erol Köse bir televizyon programında Sayan ve oğlu Oğulcan’dan özür diledi. Seda Sayan da Erol Köse’yi affettiğini açıkladı. Barışma ihtimali: Kuvvetle muhtemel.

Nazar değdi, nazar! Cem Yılmaz – Şahan Gökbakar / Yıl: 2008

Cem Yılmaz - Şahan Gökbakar
Cem Yılmaz – Şahan Gökbakar

Sebep: Hemen hemen aynı dönemlerde vizyona giren filmlerinin gişeleri tartışma sebebi oldu. 2014’te gerginlik tavan yaptı. En ağır söz: Yılmaz, Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 4 filmiyle elinde bulundurduğu 7 milyonluk gişe rekoru için “Ulaşılmaz değil” dedi. Cevap: Twitter üzerinden geldi: “Nazar etme ne olur, çalış senin de olur diyeceğim ama kolay kolay olmaz be gardaş!”

Şiddet: 10 üzerinden 7 Son durum: Vergi rekortmenleri listesinde Cem Yılmaz 4 milyon 453 bin 228 lirayla, 58’inci olup bununla övününce Şahan Gökbakar boş durmadı: “Allah başkasının cüzdanıyla ilgilenen leş kargalarını uzak tutsun hepimizden. Allah iyilere daha bol kazanç versin” diye karşı atak yaptı. Barışma ihtimali: Hep yüksek

Patates yetiştirecek: Pascal – Hakan – Bozok / Yıl: 2015

Pascal – Hakan – Bozok
Bozok Hakan `a kafa atarken

Sebep: Survivor Allstar’daki birincilik savaşı. En ağır söz: Bozok’un, Hakan’a bir yarışma sonrası söylediği ‘Patates’ lafı. Pascal Hakan ve arkadaşlarını bir röportajda şeytana benzetti. Cevap: Hakan geri adım attı: “Kalplerini kırdıysam özür dilerim” dedi.

Sebep: Survivor Allstar’daki birincilik savaşı. En ağır söz: Bozok’un, Hakan’a bir yarışma sonrası söylediği ‘Patates’ lafı. Pascal Hakan ve arkadaşlarını bir röportajda şeytana benzetti. Cevap: Hakan geri adım attı: “Kalplerini kırdıysam özür dilerim” dedi.

Yıldız Tilbe – İbrahim Tatlıses / Yıl: 2009

Yıldız Tilbe - İbrahim Tatlıses
İbrahim Tatlıses – Yıldız Tilbe

Sebep: İbo Show’da birbirlerine ettikleri laflar. En ağır söz: Yıldız Tilbe, İbrahim Tatlıses tarafından şarkısı kesilince sinirlenmişti. Cevap: “Seni pezevenklerin elinden kurtardım” diye sert bir karşılık.

Şiddet: 10 üzerinden 10 Son durum: Küskünlükleri devam ediyor. Ama buna rağmen hastanedeyken Yıldız Tilbe’nin İbrahim Tatlıses’i ziyaret ettiği biliniyor. Barışma ihtimali: E sanat dünyası bu, her şey olur…

Telefona çıkmam abi: Fatih Terim – Ünal Aysal / Yıl: 2013

 Fatih Terim-Ünal Aysal
Fatih Terim-Ünal Aysal

Sebep: Galatasaray’ın o dönemki başkanı Ünal Aysal’ın, teknik direktör Fatih Terim hakkındaki lafları kamuoyu önündeki ilk çatlak oldu. İlk gerginliğin ardından devam eden süreçte karşılıklı mesajlar, birbirlerinin telefonlarına çıkmamalar ve sonunda Aysal’ın Terim’in görevine dostluk bitti. En ağır laflar: Ünal Aysal’ın Terim’e “Galatasaray’ın elemanı” demesi. Cevap: Terim cevabını Aysal’ın telefonlarına çıkmayarak verdi.

Şiddeti: 10 üzerinden 8. Son durum: Kırgınlık sürüyor. Barışma ihtimali: Düşük.

En üzücü imza: Aziz Yıldırım-Alex De Souza / Yıl: 2012

Aziz Yıldırım - Alex De Souza
Aziz Yıldırım – Alex De Souza

Sebep: Fenerbahçe efsanesi Alex De Souza’nın 1 Ekim 2012’de attığı şu tweet olayı özetlemişti: “Kontratimi sonlandırdım. Hayatımın en üzücü imzası oldu. Fenerbahçe bir oyuncu kaybetti ama bir taraftar kazandı. Her şey için teşekkürler.” Aziz Yıldırım Alex De Souza’nın kabahatlerini basın karşısında sıralayıp tansiyonu daha da yükseltti. En ağır laflar: Aziz Yıldırım’ın Alex De Souza’yı tarif ederken kullandığı “Elinde tweet” ile başlayan cümle. Cevap: Alex karşılık vermekten kaçındı.

Şiddeti: 10 üzerinden 9 Son durum: Konuşmuyorlar. Barışma ihtimali: Yok.

Twitter’dan devam! Nagehan Alçı – Nazlı Ilıcak / Yıl: 2014

Nagehan Alçı – Nazlı Ilıcak
Nagehan Alçı – Nazlı Ilıcak

Sebep: Birlikte yayına çıktıkları ‘Dört Bir Taraf’ adlı programda 17 Aralık sürecinden sonra birbirlerine sarf ettikleri ağır ithamlar. En ağır söz: Nazlı Ilıcak, “Ben 28 Şubat döneminde dik durdum, vesayete karşı çıktım” dedi. Cevap: Nagehan Alçı: “Siz o dönem askeri vesayete karşı çıktınız ama bugün başka bir vesayetin kucağına oturdunuz.”

Şiddet: 8 Son durum: Program yayından kaldırıldı; ikili bu gelişmeden sonra gerek Twitter gerekse verdikleri röportajlarla birbirini suçlamaya devam etti. Barışma ihtimali: Düşük

Paralelci-haysiyetsiz kavgası: Melih Gökçek – Bülent Arınç / Yıl: 2015

Melih Gökçek - Bülent Arınç
Melih Gökçek – Bülent Arınç

Sebep: 21 Mart Nevruzu’ndaki bir açıklama. Bülent Arınç bir çıkış yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çözüm süreciyle ilgili açıklamalarından dolayı eleştirdi. En ağır söz: Melih Gökçek bir anda topa girdi ve Bülent Arınç’a damadı üzerinden saldırıp ‘Parelelci’ ilan etti. Ardından “Bülent Arınç’a şu andan itibaren düşen görev, önce hükümet sözcülüğünden sonra da başbakan yardımcılığından derhal istifa etmesidir” dedi. Cevap: Bülent Arınç, “Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir” diye cevap verdi ve Gökçek’i tetikçilikle suçladı.

Şiddet: 10 üzerinden 7 Son durum: Küslükleri devam ediyor. Barışma ihtimali: Siyasette her şey mümkün.


Paylaşmak ister misiniz?

123
156 shares, 123 points

0 Comments

Yorum Yazın