BMW otomobilleri trafik ışıklarının ne zaman değiştiğini söyleyecek


165
250 shares, 165 points

Trafik başlı başına sinir stres sebebiyken, trafik ışıkları da bunun tuzu biberi. Aman kırmızıya yakalanmayım, yeşili kaçırmayayım, ne zaman yeşile dönecek bu ışık derken stres ikiye katlanıyor. Neyse ki bu dertler yakın zamanda tarihe karışmak üzere. En azından BMW sahipleri için.

Connected Signals’ın EnLighten isimli mobil uygulamasını otomobillerine entegre eden BMW, artık size trafik ışıklarının ne zaman değişeceğini söyleyebilecek. Aslına bakarsanız uygulama halihazırda cep telefonlarında kullanılabiliyor. Ancak BMW’nin atılımıyla birlikte bu sistem otomobillerin konsollarına geliyor ve sürekli cep telefonunu kullanma derdi ortadan kalkıyor.

Uygulamadan kısaca bahsetmek gerekirse EnLighten trafik ışıklarının ne zaman değişeceğini, hangi ışığın ne kadar süreyle yanacağını söylüyor. Bunu şehirlerin trafik ışığı kontrol sistemlerine bağlanarak yapıyor. Dolayısıyla uygulamanın kullanım alanı şimdilik epey kısıtlı.

BMW’nin BMW Apps hizmetine sahip otomobilleriyle uyumlu çalışan EnLighten için diğer üreticilerin de sıraya gireceğini veya kendi sistemlerini geliştireceğini söylemek mümkün. Böylece trafikteki sinir katsayımız epey azalacaktır.


Paylaşmak ister misiniz?

165
250 shares, 165 points

0 Comments

Yorum Yazın