En Talihsiz Ama Bir O Kadar Çarpıcı Futbolcu Lakapları


147
281 shares, 147 points

Futbol günümüzün en popüler spor dalı. Ancak Türkiye’de futbol daha bir başka. Hele ki mesele futbolcunun lakabıysa. Yanlarında SaRbi Reyiz veya Koca Kafa Arda’nın bir bahar esintisi gibi kaldığı en iyi 5 talihsiz ismi sizler için derledik.

Ayı Gökmen – Gökmen Özdenak

Gökmen Özdenak, Türk eski futbolcu, spor yazarı. Galatasaray ve İstanbulspor’un eski futbolcularındandır. Eski millî kalecilerden Yasin Özdenak’ın abisidir. Ayı Gökmen olarak anılmaktadır. Halen spor yazarlığının yanı sıra 360 TV Televizyonunda yayınlanan Telegol isimli programda yorumculuk yapmaktadır.
5 - Ayı Gökmen

Lastik Şükrü – Şükrü Ersoy

Şükrü Ersoy, Türk eski futbolcu ve teknik direktör. Fenerbahçe’nın eski futbolcularındandır.
Lastik Şükrü

Uçan Manda Erdoğan

Uçan Manda Erdoğan

Piç Kadri – Kadri Aytaç

Kadri Aytaç, Futbola, 1944’te Beyoğluspor’da başladı. 1951’de Galatasaray’a transfer oldu. 1958-1959 Sezonu başında, 57.000 liralık ücretiyle Karagümrük’e transfer olurken; Türk futbol tarihinin de ilk pahalı transferi oluyordu. Daha sonra Fenerbahçe ve Mersin İdman Yurdu takımlarının da formasını giydi. Futbol yaşamı boyunca Galatasaray formasıyla 1963’de ve Fenerbahçe ile 1961’de lig şampiyonluğunu yaşadı.
2 - Piç Kadri

Sementha Fatih* – Fatih Terim

Futbola Ceyhanspor’da başladı. Türkiye 2. Ligi’nde şampiyon olarak 1.Lige geçen Adana Demirspor’da sergilediği oyun ile herkesin ilgisini üzerine çekti ve bir sonraki sezon Galatasaray’a transfer oldu. 1985’te futbola veda edene kadar Galatasaray’da futbol oynayan Terim Galatasaray’da takım kaptanlığını da üstlendi. Galatasaray’daki oyunculuk kariyeri boyunca yürüttüğü kaptanlığı sayesinde tüm zamanların en sevilen Galatasaray oyuncularindan biri haline geldi. Galatasaray formasıyla 327 maç oynadı. Galatasaray’da oynadığı dönemlerde ligde şampiyonluk sevinci yaşayamadı.

*Editörün Notu: İmparator diye bildiğimiz Sinyor Fatih Terim'in 
aslında arkadaşları tarafından böyle bir isimle çağırılması 
Magsuz ekibi olarak bizleri derinden yaraladı.

 


Paylaşmak ister misiniz?

147
281 shares, 147 points

0 Comments

Yorum Yazın