Fİ Dizisinin Yıldızı Ozan Güven’in Her Rolün Hakkını Verdiğini Kanıtlayan 9 Performansı


189
374 shares, 189 points

“Kaç yaşındasın sen?” repliği ile hayatımızda yer etmiş Ozan Güven’i şu sıralar Fİ dizisinde takıntılı bir psikolog olarak izliyoruz. Başarılı oyuncunun Fİ dışında birçok rolün başarıyla üstesinden gelmesi, özellikle Cem Yılmaz ile iyi bir ikili oluşturmaları seyir zevkimizi iki katına çıkarıyor.

Dünden bugüne yeteneği ile her rolün hakkını verebildiğini kanıtlayan Ozan Güven ve 9 başarılı performansı.

1. Koçum Benim – Umut Yıldırım

0
TRT’nin yayınladığı ve birçok oyuncunun rol aldığı Koçum Benim adlı dizide oynayan Ozan Güven, liseli bir genç olan Umut Yıldırım’ı canlandırıyordu. 25 bölüm boyunca karakterin hakkını veren başarılı oyuncu şöhret basamaklarını ilk bu karakterle çıkmaya başladı dersek yanlış olmaz.

2. Bir İstanbul Masalı – Demir Arhan

ozan-guven_138828
Bir İstanbul Masalı ATV ekranlarında yayınlanan ve yine unutulmaz televizyon dizilerimiz arasında. Arhanlar ve Kozanların malikane hayatları arasında sıkışmış aşk hayatlarına şahit olduğumuz dizide Ozan Güven’i Demir Arhan karakteriyle görüyoruz.

3. G.O.R.A. – 216

736cem
Belki de en farklı deneyimlerinden birini yaşayan Ozan Güven’i Cem Yılmaz ile birleştiren ve Türk televizyon tarihinin en başarılı uzay ve komedi konulu filmlerinden ola GORA filminde Ozan Güven 216 karakterine hayat veriyordu. GORA gezegeninde dünyalı gelenekleri seven Ceku ile birlikte yaşayan bir robot olan 216 daha sonra dünyalı vatandaş olan Arif’le birlikte maceralara atılıyordu.

4. A.R.O.G. – Taşo

sevdigi-kizin-resmini-yapan-erkek_982732
GORA’nın bir nevi devam filminde bu kez Ozan Güven’i otoriter ve faşizan yönetimli taş devri bir kentin veliahtı, sanatsever ve aşık Taşo karakteri ile görüyoruz. Bu kez Ozan Güven Arifle birlikte Arog şehrinin özgürlüğü için mücadele veriyor.

5. Canım Ailem – Ali

156032_116343135097748_116339241764804_95223_1697558_n_6595269424eba2219c539f
Bunca çılgın rolün ardından Canım Ailem adlı televizyon dizisinde Ozan Güven’i, Seyhan’a aşık Ali karakteri ile izliyoruz. Sanki tüm o çılgınlıkları yapan kendisi değilmiş gibi bu dizide bir hayli naif…

6. Yahşi Batı – Lemi Galip

ozan_guven_i_by_ardaaktas
Osmanlı padişahının ABD başkanına hediye göndermek amacıyla tuttuğu iki görevliden biri olan Lemi Galip adlı İstanbul beyefendisi rolünde izlediğimiz Ozan Güven, filmin içinde daha sonra Lenny Kid adlı bir kovboya dönüşüveriyor. Daha da iyisi kızılderili kılığına bile girmesi…
Fotoğraf: Arda Aktaş

7. Muhteşem Yüzyıl – Damat Rüstem Paşa

rustem-pasa-gercekte-nasil-olmustua60e1b8f4a18018de9c1
Ekranları son yıllarda kasıp kavurmuş Muhteşem Yüzyıl adlı dizi bizleri Osmanlı’nın en parlak dönemlerinden biri olan Kanuni dönemine götürmüştü. Kanuni Sultan Süleyman’ın ölümüne kadar birçok olayın yaşandığı dizide Ozan Güven, Hürrem Sultan’ın bir numaralı adamı olan sinsi ve zeki Damat Rüstem Paşa rolünün sonuna kadar hakkını veriyordu.

8. Pek Yakında – Boğaç Boray

boğaç-boray_1335811
Cem Yılmaz’ın başarılı yapımlarından biri olan Pek Yakında filminde Ozan Güven’i bu kez şımarık ve kibirli bir aktör rolüyle izliyoruz. Boğaç Boray adında başarılı bir aktör olan Ozan Güven’i kandırmak da Cem Yılmaz’a düşüyordu…

9. Fi – Can Manay

Ozan-Güven-fi-dizisi
Son olarak Azra Kohen’in üçlemesinin ilk kitabının diziye uyarlaması Fİ’de başarılı ve zeki bir psikolog olan Can Manay’a hayat veren bir Ozan Güven görüyoruz. İzleyicilerin beğenisini toplayan Ozan Güven insanların eski yaşantılarından bulgular bulup psikolojileri ile oynayarak aşık olduğu kadını elde etmeye çalışan bir adamı canlandırıyor.


Paylaşmak ister misiniz?

189
374 shares, 189 points

0 Comments

Yorum Yazın