Game Of Thrones ’un 6. Sezonunda Jon Snow İle Alakalı İnternette Dolaşan İlginç Dedikodular


188
437 shares, 188 points

Game Of Thrones ’un sezon finali yine ağzımızı açık bıraktı, yaşayanlar, ölenler, savaşlar, olanlar olmayanlar. Yeni sezon için sabırsızlanıyoruz. Özellikle dizinin en çok sevilen karakterlerinden Jon Snow ‘un öldürülmesini Game of Thrones izleyicileri malesef kabullenemedi ve bu ölüm birçok teoriyide beraberinde getirdi.

Not : Öncelikle yazının devamında 5. sezona dair bol bol spoiler var o yüzden eğer herhangi bir sebepten dolayı 5. sezonu izlemeyenler tam burada dursun!  Magsuz.com ‘da çok içerik var başka birşeyler açın okuyun, izleyin, eğlenin 🙂

Durmadınız mı? O zaman gelsin Jon Snow dedikoduları:

Azor Ahai

Azor Ahai Jon Snow mu

Ak Gezenleri yenecek karakter olarak bildirilen baş kahramandır. Lightbringer isimli kılıcı ile Ak Gezenlerin sonu olacaktır. Lightbringer isimli kılıcın yapılış hikayesi ise biraz enteresan ve acıklı. 30 gün kılıcı döven Azor Ahai suya soktuğunda kılıç kırılır. Azor ikinci kez 50 günlük bir dövme sonucunda kılıcı elde eder. Bu sefer bir aslanın kalbine saplar ve kılıcı öyle soğutur. Ama tekrardan kılıç kırılır. Pes etmeyen Azor üçüncü kez bu işlemi yapar ve kılıcı 100 gün döver. Bu sefer gerçekten sevdiği eşi Nissa’nın kalbine saplar. Ve bu sefer kılıç tepki verir ve kırılmaz.

Azor Ahai’nin kim olacağına yönelik çok sayıda dedikodu var. Jon Snow’un dirilip bu karaktere dönüşeceği gibi Stannis Baratheon , Daenerys Targaryen, Greyjoy ve Tyrion Lannisterdır güçlü adaylar arasında.

Lady Melisandre Jon Snow’u diriltecek.

lady-missendra-kirmizi-buyucu-jon-snow-u-diriltecek

Ateş Kralının yardımıyla Lady Melisandre’ın Jon Snow’u diriltmesi ise bir başka teori. Mantıklı gelen bu teoride Stannis’in önerdiği teklifi kabul ederek Kuzey’in Kralı olan Jon Snow’u Vahşilerin desteğiyle bir WinterFall kuşatmasında izleyebiliriz.

Jon Snow hançer yaralarıyla ölmeyecek

game-of-thrones-jon-snow-olum

Bu teoriyi ise Jon Snow’un Ned Stark’ın oğlu değil de, Rheagar Targaryen ve Lyanna Stark’ın oğlu olması ihtimali güçlendiriyor. Kitapta Üç Dişli Mızrak savaşının asıl nedenlerinden birinin Rheagar Targaryen’in Robert Baratheon’un sevdiği kadın Lyanna Stark’ı hamile bırakması olarak gösterilir. Ve Ned Stark, Jon Snow’u Robert’in öldürmemesi için sahiplenmiştir. Bu ihtimalde Jon Snow’un ejderha kanı taşıması onun hançer yaralarıyla ölmesini önleyecektir.

Jon Snow Ak Gezenler tarafından diriltilecek

white-walkers-ak-gezenler-jon-snow-u-diriltecek

İşte en heyecanlı teorilerden biri ise Jon Snow’un Ak Gezenler tarafından diriltilmesi. Bu sayede Ak Gezenlere katılacak Jon’un Black Castle’da kazandığı tecrübelerle erken bir Ak istilaya yardım edecek önemli bir lider konumuna geleceği konuşuluyor. Night’s Watch’un sonunu getirecek bu hamleyle Jon Snow kendi intikamını da almış olacak.

BONUS Diğer Merak Edilenler

cersai-lannister-dedikodular

Sansa Stark ve Reek’i neler bekliyor? Stannis Baratheon, Brienne Tarth tarafından öldürüldü mü? Eğer ölmediyse Lady Melisandra ve Sir Davos arasında neler olacak? Brandon Stark 6.sezona uçma özelliği kazanarak mı gelecek? Arya Stark’a ne olacak?  Cersei Lannister paralel yapıya nasıl bir ceza verecek? Ve son bölümde izlediğimiz hizmetkar savaşçısı kimlerin sonu olacak? 5. sezon bir çok soruyla sona erdi.

Game of Thrones’un 6. sezonu 2016’nın Nisan ayında başlayacak. O zamana kadar bu teorilerle idare edeceğiz.

Yukarıdaki sorular hakkında sizinde teorileriniz varsa sitemizde yorum kısmına veya facebook kanallarımıza yazın yayınlayalım.


Paylaşmak ister misiniz?

188
437 shares, 188 points

0 Comments

Yorum Yazın