Google + Fantastic Beasts Ortaklığında Bu Hafta Meyve Veren 3 Tatlış Girişim!


173
374 shares, 173 points

Farkında mısınız bilmiyorum ama Fantastik Canavarlar filmine iki haftadan da az bir süre kaldı ve benim bu konudaki heyecanım günler geçtikçe daha da artıyor. Telefonuma filmin sinemalara geliş tarihini işaretleyip, her gece “Bir gün daha bitti oh be!” diyerekten sevindiğimi belirtmek isterim; beklentiler yüksek tabii. E sizin de beklentilerinizi bir nebze yükseltelim diye birkaç haftadır Fantastic Beasts filmi adına hazırladığımız yazı dizisine devam edelim dedim, ne dersiniz? Bu hafta, size filmin biraz pazarlama tarafından gelişmelerle geldim. Muhtemelen bir Android telefonu kullanıcısıysanız da, haberlerden biri sizi telefonunuza fazlasıyla bağımlı yapabilir, önceden uyarayım.

Akıllı Telefonunuz Artık Yeni Asanız!

Untitled 2

Google, Android işlemcili telefonunuza geliştirdiği bir sistem ile artık arama butonunda kullandığınız ses algılayıcısına yöneltilen bazı komutlar doğrultusunda Harry Potter evreninden referanslarla tepki vermesini sağlatmaya başladı. Oldukça basit “Lumos”, “Nox” veya “Silencio” gibi kelimelerle, telefonunuzun ses komutuyla çalışması mümkün.

Google arama butonundaki mikrofona “Lumos” dediğiniz zaman, telefonunuzun fenerinin açılması için komut vermiş olacaksınız. Ne kadar harika, değil mi? Bu feneri kapatmak için zikredeceğiniz “Nox” kelimesi ise yine aynı sistemle beraber uygulamaya geçecek ve ışığı kapatacaktır. “Silencio” komutunu verdiğinizde, zil sesi açık olan aygıtınızın sessiz moda geçmesini sağlayacaksınız.

Basit komutlarla telefonunuzu yönetmenin mümkün olduğunu söyleyen Google’ın, bu uygulamasını deneyen birçok hayran işin heyecanına kendini kaptırmış gibi gözüküyor. Gerçi ben bu komutları verdiğimde, telefonum hiçbir işlemi yapmadığından, ne yazık ki bu güzel eklentinin keyfini çıkaramadım. Gerçi bu sistemin ne kadar gerekli olup olmadığı da tartışılır bir nebze fakat yine de reklam reklamdır, öyle değil mi? Pazarlama ekibinin bu fikri, en azından birçok hayranın telefonlarına bir süre bu şekilde yaklaşmasına yarayacak gibi, siz ne dersiniz?

1920ler Büyücü Dünyasında Dolaşmaya Hazır Mısınız?

1111111111111111111111111

Yine Google’ın arkasında olduğu bu uygulamada bu sefer, Fantastic Beasts filminde yer alan mekanlarda sanal olarak tur atmanızı sağlayacak bir iki gelişme mevcut. Google Maps aracılığıyla gezintiye çıkabileceğiniz yerler arasında Blind Pig denilen bir bar, MACUSA karargahı ve Goldstein kardeşlerinin apartman dairesi bulunuyor. Şu linkten ulaşabileceğiniz mekanlar, gerçek bir harita üzerinde konumlanmış vaziyette.

Yalnız küçük bir uyarı yapalım, Google’ın yönlendirdiği bu haritalar arasında MACUSA şu an yok ama yine de ulaşabilen kişiler bir ekran görüntüsünü internette paylaşmış bile çoktan. Hatta öyle ki gezilen bu mekanlara şimdiden puan bile vermiş gibi gözüküyorlar, hadi bakalım hayırlısı!

Fantastik Canavarlar ile Oyuna da Doyacaksınız!

a53sd4a3s5d43as54d

Google bu Fantastik Canavarlar filmi için reklam kısmını bayağı sağlam üstlenmiş belli, baksanıza her türlü uygulamasıyla filme ısındırmaya çalışıyorlar hayranları. Şimdi bir de oyun fikri atmışlar ortaya, hem de oldukça ilginç gözüken bir şekilde. Pokemon Go’dan sonra hayranların “sihirli yaratıkları yakalayabileceğimiz bir Harry Potter oyunu çıksın” tarzındaki haykırışları da sanırsam belli bir ölçüde duyulmuş, zira bu çıkacak olan Fantastic Beasts oyununda bu tür şeyleri de yapabiliyor olacaksınız.

Sihir Bakanlığı’ndaki işlerde etkin olmaktan tutun, sihirli yaratıkları keşfetmeye kadar çoğu senaryonun geçerli olacağı oyunda aynı zamanda iksir yapıp büyüler de savurabileceksiniz. Daha öncelerde Harry Potter’ın bilgisayar ve Playstation oyunları dışında bir de Pottermore’da bölüm bölüm aştığımız senaryolar haricinde çok da bilindik oyunları yoktu şu ana kadar sanırsam. Şimdilerde akıllı telefonların da sık kullanılmasının fayda sağlayacağı şu Google Play hizmetiyle beraber reklam yapacak anlaşılan Fantastic Beasts filmi. Bakalım nasıl bir oyun olacak, sabırsızlıkla bekliyoruz Googlecığım.

Bahsettiğim oyun şu an henüz daha ön kayıt aşamasında, yani indirilebilir durumda değil ne yazık ki. Anlaşılan filmin çıktığı hafta reklamını kökleyecekleri oyun için önceden ne kadar talep var diye bir gözlem yapacaklar. Google Play’in Fantastic Beasts oyunu sayfasına ulaşmak isteyenlere şöyle şurada bir link bırakalım, dileyen kaydını falan yaptırır belki.

E o halde filme kadar sihirli beklemeler dileriz pek sevgili geekler! Sabrınıza kuvvet!


Paylaşmak ister misiniz?

173
374 shares, 173 points

0 Comments

Yorum Yazın