Hosteslerin Ellerini Neden Arkada Tuttuklarını Biliyor muydunuz?


159
219 shares, 159 points

Her uçağa binildiğinde hostesler girişte yolcuları karşılarken ellerini arkaya götürürler. Bunun nedenini hiç merak ettiniz mi?

Her uçak ile seyahat yapan bilir yolcular uçağa giriş yaparken hostesler hemen uçağın giriş kapısında karşılama yaparlar. Bu karşılamayı yaparken de ellerini arkaya götürürler. Az çok etrafı gözlemleyen ve uçak seyahatleri konusunda tecrübeli bir kimse iseniz bu olayı mutlaka farketmişsinizdir. Bu konuyu bilmeyen birçok insan hosteslerin bunu bilmeyerek yaptığını ya da yolculara karşı bir hareket olduğunu düşünüyorlar. Ancak bu fikir oldukça yanlış, hosteslerin bu hareketi yapmalarının aslında oldukça basit bir nedeni var.

hosteslerin-ellerini-neden-arkada-tuttuklarini-biliyor-muydunuz

Uçakların kalkışı esnasında hostesler gelen yolcuları karşılarken bir yandan da eksik yolcunun olup olmadığını belirlemeleri gerekir. Bunun içinde bir sayaç kullanırlar. Hostesler yolcuları herhangi bir nezaketsizlik yapmamak için ellerini arkaya atarak sayaçları yolcuların görmeyeceği şekilde tutarlar. Bu sayede yolcuları sayan hostesler eksik yolcunun olup olmadığını kolayca belirler.

hosteslerin-ellerini-neden-arkada-tuttuklarini-biliyor-muydunuz_sayac

Birçok insan neden hosteslerin elleri arkada karşılama yaptıklarını merak etmiştir. Bunun nedeni ellerinde bulunan sayacı yolculardan gizlemektir.


Paylaşmak ister misiniz?

159
219 shares, 159 points

0 Comments

Yorum Yazın