İçlerindeki Evlat Sevgisini Birlikte Yaşadıkları 15 Kediye Veren Dünyanın En Tatlı İkilisi: Aydın Çifti


203
437 shares, 203 points

Sakarya’nın Tuzla mahallesinde yaşayan bu tatlı çiftimizin 42 yılı geride bırakmış bir evlilikleri var. Çocukları olmadığını anlatan Mehmet Ali dede ile eşi Sultan nine, içlerinde yatan evlat sevgisinin tamamını, bakmakta olduğu kedilere vermiş. Fazla değil canım, sadece 15 kedileri var.

Tam 15 tane kediyle birlikte yaşayan tatlı çiftimiz, kedileri isteyenler olduğunu fakat onların bu minnoşlara iyi bakacağından şüphe duydukları için kedilerini kimseye vermediklerini söylüyorlar.

evlat-sevgisiyle-kedi-besliyorlar-7824738

“Allah çocuk vermedi, çocuk sevgisini kedilere verdik. Ben ne yersem onlar da onu yer. Öyle ayrı gayrı yok. İster yatakta yatarlar, isterse sobanın altında, isterse dışarıda yatar. Kapalı yerim yok, eve istedikleri gibi girip çıkarlar.”

kedisakaryaa

Ekmekleri ortak olan bu kalabalık ailede Aydın çifti ne yerse kedileri de onu yiyor.

yerün

“Köye ekmekçi gelir, bizden önce ekmekçinin önüne koşar, evin önünde toplanırlar. Orada hemen ekmeğin birisini yerler. Kediler beni çok sever, yatağıma kadar gelirler.”

kedilisakarya
…Hangi hayvan olursa olsun sen ne kadar seversen o da seni o kadar sever. Sen uzak durursan hayvan da senden uzak durur. Kedilere çocuğum gibi bakarım. Dışarıda soğukta bırakmam. Odamın kapısı yaz kış açık durur. Gecenin ayazında bile kapım açık durur.”

62 yaşındaki Sultan nine, hem kedilerinin hem de ineğinin bakımını yapıyor ve kedileri için günlük olarak ineğinden taze süt sağıyor.

kedisakaryaaa

Sevimli yaşlı çift her kediye bir de isim koymuş: “Güllü, Kezban, Mehmet, Ayşe, Kara Murat, Akgül, Çile, Boduk…”

uyyuşağum

“Ben en çok Kara Murat’ı severim. Benimle her yere gelir. Boduk isimli kedimiz 4 kulaklı. Kulakları yara oldu ikiye ayrıldı ve iki kulağı 4 kulak gibi oldu.”

Çiftin kedi sevgisi, sadece kendi kedileriyle sınırlı değil.

poncik

“Misafirliğe gittiğim yerdeki kediler bile beni sever. Bir ziyaretimizde komşunun kedisi gelip kucağıma oturdu, benimle eve kadar geldi ve ben de ona bakmaya başladım.”

daddış

Bu kocaman aileye biz de en içten sevgilerimizi sunuyoruz. Çok tatlısınız çok!


Paylaşmak ister misiniz?

203
437 shares, 203 points

0 Comments

Yorum Yazın