iPhone 7 ’de ”Servis Yok” Hatası


Apple iPhone 7 kutusundan iOS 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Ancak iOS 10 yüklü diğer iPhone modellerine kıyasla bazı iPhone 7 modellerinde Uçak Modu özelliğinde ilginç bir hata meydana geliyor. Hatanın detayları sizlerle.

iphone-7

Bazı iPhone 7 sahiplerinin gündeme getirdiği Servis Yok (No Service) hatası son günlerde teknoloji basınının gündeminde yer almaya başladı. Sorun kronik veya donanımsal değil. Ancak yine de kullanıcıları zor durumda bırakabilecek türden.

Cihazlardan bazıları Uçak Modu özelliğini kapattıktan sonra tekrar mobil şebekeye bağlanmıyor. Dolayısıyla “Servis Yok” hatası görünüyor. Normal şartlarda kısa bir süreliğinde bu uyarının yer alması normal.

iphone-7-servis-yok-hatasi

Ancak birkaç saniye içerisinde cihazın mobil şebekeye bağlanması gerekiyor. İddialara göre cihazlar Servis Yok hatasında takılı kalıyor. Uçak Modu özelliğini tekrar aktifleştirip kapatmak ise işe yaramıyor.

Sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları telefonlarını kapatıp açtıklarında sorunun düzeldiğini söylüyor. Apple ise bu işe yaramazsa, SIM kartı takıp çıkarmayı öneriyor. Sorunun çözümü şimdilik bunlarla sınırlı. Aynı sorun iPhone 6s modellerinde yaşanmıyor. Apple’ın kısa bir süre içerisinde bu sorunu çözmek için bir yama duyurması bekleniyor. iPhone 7 şimdilik ülkemizde satışa çıkmadığı için henüz Türkiye’deki kullanıcıların bu sorundan etkilenmesi mümkün değil. Ancak bu sorunu düzeltecek bir güncelleme yayınlanmazsa, cihaz ülkemizde satışa çıktığında bu sorunu çözümü için cihazı kapatıp açmak veya SIM kartı çıkartıp geri takmak gerekecek.

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Gerildim! Gerildim!
1
Gerildim!
İlginç İlginç
0
İlginç
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Yerim! Yerim!
0
Yerim!
Iyy! Iyy!
0
Iyy!
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yok Artık Yok Artık
4
Yok Artık
Tebrikler Tebrikler
0
Tebrikler
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Çok Cool Çok Cool
0
Çok Cool
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beynin Yandı Beynin Yandı
0
Beynin Yandı

Comments 0

Yorum Yazın

iPhone 7 ’de ”Servis Yok” Hatası