Mastürbasyon’a Neden 31 Denilir?


123
125 shares, 123 points

Kişinin kendi kendini cinsel olarak tatmin etmesi yani mastürbasyonun nam-i diğer halk dilindeki adı ile 31 (veya 31 çekmek) adının nereden geldiğini öğrenmek ister misiniz? Hemen hemen herkezin bildiği fakat nereden geldiğini bilmediği bu tabunun nedenini merak edenler için açıklıyoruz.

Mastürbasyona Neden 31 Cekmek denir

Çoğu insan yapılan aktivitenin yapılış biçimi ve tekrar sayısıyla ilgili olduğunu düşünse de bununla bir ilgisi yok, baştan söyleyelim.

3 rakamını memeye veya ele.  1 rakamını ise penise benzetenler var ama cevap bu da değil.

31 Kelimesinin Cevabı Osmanlı ‘da Gizli

“31 çekmek” deyiminin aslı Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. Osmanlı dönemindeki insanlar bu olaya “el çekmek” derlermiş ancak, ulu orta böyle şeylerden bahsetmek kolay olmadığı için, bunu nasıl kullanırız diye düşünürken akıllarına “ebced hesabı” nı kullanmak gelmiş. (Ebced hesabı: bir çok kültürde bulunan, harflerin belirli sayılara denk geldiği bir şifreleme sistemi olarak anlatılabilir kısaca.) “El çekmek” in el kısmını ebced ile hesaplayınca; Osmanlı alfabesinde E harfi için kullanılan “Elif” (1) ve l harfi için kullanılan “Lam” (30) harflerinin sayısal değerlerinin toplamı olan 31 sayısına ulaşmışlar.

Gel zaman git zaman derken el çekmek olmuş mu size 31 çekmek. Gerçekten de kimsenin anlayamayacağı bir şifre çıkıvermiş ortaya hatta öyle ki günümüzde bile olayı ve adını bilsek bile neden öyle dendiğini bilmiyoruz. Pardon bilmiyorduk, bu vesileyle biz de öğrenmiş olduk!

Merak edenler için Osmanlı alfabesinin ebced hesabındaki karşılıkları tablosu!

Dil geçirdiği dönemler içerisinde evrimleşerek bambaşka haller halmaktatır ve esas anlamını yitirip bambaşka bir aşamaya geçmektedir. Örneğin günümüzde şakasına matürbasyon için Elisabet kullanılmaktadır belki bir süre sonra kraliçe elisabet bile unutulup bu malum insan ihtiyacı bu kelime ile anılacaktır, Kim bilir.

Madem bu büyük sırrı çözdük 🙂 Mastürbasyon demişken kısaca zarları ve faydalarına değinmeden geçmeyelim.

Mastürbasyon zararlı mıdır?

Bazı insanlar her gün, bazıları haftada bir, bazıları daha seyrek mastürbasyon yapar. Bazıları ise hiç yapmaz. Mastürbasyonun ne sıklıkla yapılması gerektiğine dair bir standart yoktur. Ancak günlük hayatınızı, sorumluluklarınızı veya ilişkinizi etkileyecek bir alışkanlık haline geldiğinde mastürbasyon sizin için zararlı olabilir. Böyle bir durumda bir terapiste danışmak en doğrusudur. Aynı zamanda cinselliğinizi keşfederken cinsel organlarınıza zarar vermemeye de özen göstermelisiniz. Elinizle ya da bir seks oyuncağı ile mastürbasyon yaparken hassas bölgelerin tahriş olmaması için kayganlaştırıcı kremler veya yağlar kullanabilirsiniz. Bunların dışında mastürbasyonun herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Mastürbasyonun faydaları nelerdir?

Pek çok açıdan mastürbasyon faydalı olabilir;

  • Cinsel olarak doyurucudur.
  • Rahatlamak, gevşemek için iyi bir yöntemdir.
  • Cinsel hayatı renklendirir. Kişiler mastürbasyon sayesinde nasıl daha iyi uyarıldıklarını ve daha yoğun orgazmlar yaşadıklarını keşfedebilir ve bu sayede partnerleriyle daha doyurucu bir seks hayatı yaşayabilirler.

Arama Terimleri:


Paylaşmak ister misiniz?

123
125 shares, 123 points

0 Comments

Yorum Yazın