Nihayet Instagram ’ın Albüm ‘e Beklenen Özellik Geldi


Instagram’ın albüm özelliği kimi zaman kullanıcıların ve özellikle de sosyal medya yöneticilerinin korkulu rüyası olabiliyordu. Albüm özelliğinde yüklenen fotoğraf ve videoları sadece kare formatta kullanmanıza izin veren Instagram, sonunda bu inadından vazgeçti.

Yapılan bu güncelleme öncesinde albüme yüklediğiniz her bir fotoğrafı teker teker kare formata uygun olarak kesmeniz gerekirken artık albümlerde yatay ve dikey fotoğraflar da kullanmanız mümkün!

Ancak Instagram yine de hayatımızı zorlaştırmaktan kendini alıkoyamıyor. Zira yeni gelen bu özelliği kullanmak istersek albümlere yükleceğimiz fotoğraflar ya yatay olarak ya da dikey olarak kesilmeli. Yani yatay, dikey ya da kare fotoğrafların bir arada olduğu bir albüm oluşturmak söz konusu değil.

Instagram bu kısıtlamanın “uygulamadaki deneyimi düzgün ve istikrarlı” kılmak için yapıldığını ifade ediyor.

Yine de Instagram’ın hiç değilse albümlerde bir geliştirmeye gittiğini bilmek güzel. Üstelik uygulama artık yüklediğiniz bir albümde etiketleri yeniden düzenlemenize de izin veriyor. Bundan önce normal gönderiler için açık olan bu özellik nedense albümlerde geçerli değildi.

Uygulamanın iOS versiyonunda ise albümleri taslak olarak kaydetmeniz artık mümkün. Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre Android kullanıcıları ise bu özelliğin gelmesini biraz bekleyecek gibi görünüyor.

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Gerildim! Gerildim!
0
Gerildim!
İlginç İlginç
1
İlginç
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Yerim! Yerim!
0
Yerim!
Iyy! Iyy!
0
Iyy!
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Tebrikler Tebrikler
0
Tebrikler
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Çok Cool Çok Cool
0
Çok Cool
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beynin Yandı Beynin Yandı
0
Beynin Yandı

Comments 0

Yorum Yazın

Nihayet Instagram ’ın Albüm ‘e Beklenen Özellik Geldi