Sağlık turizmi önümüzdeki 10 yıl hızla büyüyecek


147
218 shares, 147 points

Berlin’de düzenlenecek ITB Turizm Fuarı’nda sağlık sektörüne özel bir sergi alanı ayrılacak. Uzmanlara göre bu sektörde 10 yıl içinde adeta patlama yaşanacak.

Dünyanın en önemli turizm etkinliklerinden olan ITB Berlin Fuarı, mart 2017’de yine çok sayıda sektör çalışanını ağırlayacak. 8-12 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda sağlık turizmi temsilcilerine ilk kez özel bir alan sunulacak. Fuar yönetiminden yapılan açıklamaya göre bunun için hazırlanacak sergi alanında sektördeki en son yenilikler tanıtılacak. “Medical Tourism Pavilion” 3.2 nolu salonda yer alacak.

İster saç ektirme olsun, ister diş bakımı veya ağrı tedavisi; sağlık turizmi giderek büyüyor ve önem kazanıyor. İnsanlar ya fiyatlar daha uygun olduğu için diğer ülkelere tedaviye gidiyorlar, ya da bu tedaviye yaşadıkları ülkede izin verilmediği için.

VISA ve Oxford Economics’in değerlendirmesine göre bu sektörün dünya genelindeki değeri 439 milyar doları buluyor. Ayrıca sektörün önümüzdeki 10 yıllık büyüme hızı da yüzde 25’i bulacak.

ITB Berlin sorumlusu David Ruetz, önümüzdeki 10 yıl içinde bir sağlık hizmetinden faydalanmak için seyahat edeceklerin oranının, dünya nüfusunun yüzde 4’ü olacağını söyledi. Bu nedenle bu sektörde olan ilgi oldukça fazla ve turizm yetkilileri şimdiden harekete geçerek bu trende ayak uyduruyorlar.

2016’da 178 ülkeden 10.000 sektör temsilcisinin katıldığı ITB Fuarı’nı 180.000 kişi ziyaret etti.


Paylaşmak ister misiniz?

147
218 shares, 147 points

0 Comments

Yorum Yazın