THY Sağlık Turizmine uçuyor!


120
125 shares, 120 points

ABD’den tedavi için Türkiye’ye gelecek yolcuların uçak biletlerinde yüzde 25’e varan indirimler yapacağını açıklayan THY, ülkemizin önde gelen 17 sağlık kuruluşu ile anlaşma imzaladı.

24 Ekim 2009 Cumartesi – Türkiye’nin ABD ye göre yüzde 75-90 oranında maliyet avantajı sağlayan fiyatları ve JCI tarafından akredite edilmiş 32 sağlık kuruluşu ile dünyanın tercih edilen sağlık merkezlerinden biri olduğunu belirten THY, ABD nin sağlık ortağı olarak Türkiye yi ön plana çıkarma arzusunda.

THY Türkiye ye tedavi amaçlı gidecek olan yolculara sunduğu bilet ücreti indirimin yanı sıra, Türkiye deki hastaneler ile de özel anlaşmalar yaparak yolcularımızın maliyet avantajına katkıda bulunacağını ifade etti.

Türkiye ye tedavi amaçlı gidecek olan yolcuların bilet ücretlerine ilişkin indirim şartları:

CHI/NYC dan Türkiye ye seyahat: First, business ve ekonomi sınıfı sistem ücretleri üzerinden yüzde 25 indirim (Promosyonel ücretler hariç)

Diğer ABD şehirlerinden Türkiye ye seyahat: Tüm ekonomi sınıfı sistem ücretleri üzerinden 25yüzde indirim (promosyonel ücretler hariç). ABD iç hatlarındaki seyahat TK/UA seferleri ile okyanus ötesi uçuşlar sadece TK nın icra ettiği seferler ile gerçekleştirilmelidir.

Türkiye ye seyahat (ABD harici): First ve business sınıfı ücretlerde yüzde20 indirim; ekonomi sınıfı ücretlerde yüzde10 indirim (promosyonel ücretler hariç) sadece TK seferlerinde geçerlidir.

Hastanın yanında seyahat eden maksimum iki refakatçı da aynı indirimden faydalanabilecektir.

Aynı ücret sınıfında kalması kaydıyla tarih değişikliği ücretsiz yapılabilecektir.

10Kg ilave ücretsiz bagaj hakkı//adet bazlı çalışılan istasyonlarda 2 adet 32 kg ilave bagaj hakkı (TK ‘nın icra ettiği seferlerde sadece geçerlidir)

Sağlık indirimli ücretler ABD içinde TK/UA ortak uçuşlarında geçerlidir. Ayrıca okyanus aşırı uçuşlarda sadece TK nın icra ettiği seferlerde geçerlidir.

İndirim promosyonel ücretler için geçerli değildir.

Diğer indirimler (çocuk, yaşlı,öğrenci, acenta vs.) ile birlikte uygulanmaz.

İndirimden faydalanabilmek için biletleme veya check in esnasında bir ABD doktoru veya hastanesinin sevk yazısı veya bir Türk doktoru veya hastanesinin Kabul mektubunun ibrazı gerekmektedir.

Hastane Faturasındaki İndirimin Şartları:

Türkiye deki hastanelere tedavi amacı ile giden yolcular seyahatlerini TK bileti ile gerçekleştirmiş olmaları ve hastane tur kodunun sevk/Kabul mektubunda veya biletin tur kodu hanesinde belirtilmiş olması kaydıyla tedavi masraflarından yüzde 5 oranında indirime hak kazanırlar. Tur kod unu içermeyen mektuplar Kabul edilmeyecektir.

Hastaneler ve Tur Kodları:

TUR KODU HASTANELER
——- —————
TB5001 ACIBADEM SAĞLIK MERKEZİ
TB5002 FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ
TB5003 DUNYA GÖZ HASTANESİ
TB5004 HISAR INTERCONTINENTAL HASTANESİ
TB5005 MEMORIAL HASTANESİ
TB5006 MEDICAL PARK SAĞLIK GRUBU
TB5007 MEDICANA HASTANESİ
TB5008 SEMA HASTANESİ
TB5009 AMERIKAN HASTANESİ
TB5010 YEDITEPE UNIVERSITE HASTANESİ
TB5011 GUVEN HASTANESİ
TB5012 BAYINDIR HASTANESİ
TB5013 HACETTEPE UNIVERSITE HASTANESİ
TB5014 MESA HASTANESİ
TB5015 ULUDAG UNIVERSITE HASTANESİ
TB5016 ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ
TB5017 EGE SAGLIK HASTANESİ
TB5018 KENT HASTANESİ

Kaynak: turizmhaberleri.com


Paylaşmak ister misiniz?

120
125 shares, 120 points

0 Comments

Yorum Yazın