Ünlü Karikatür Serisi Robinson Crusoe & Cuma Sinema Filmi Oldu


167
312 shares, 167 points

Karikatürist Gürcan Yurt ‘un 17 yıldır mizah dergilerinde sürdürdüğü ‘Robinson Crusoe ve Cuma ‘nın serüveni sinemaya taşınıyor. Mizah serisinin sinema filmi çekimlerine Küba’da başlandı. Yapımcılığını Film Bahçesi ’nin üstlendiği filmin senaristliğini ve yönetmenliğini serinin yaratıcısı Gürcan Yurt üstlendi. Robinson Crusoe karakterini Serhat Yıldız ‘ın canlandırdığı filmde Cuma ’yı Güney Afrikalı John Nyambi canlandırıyor. viktor ve kizlari domelya yalarin Filmde ıssız adaya düşmelerinin 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma’nın yaşadıkları adaya gelen Viktor ve kızları ile olan maceraları anlatılıyor. Issız adadaki serüvene dahil olan Viktor ve kızları rollerinde Beyti Engin, Damla Debre ve Ebru Yücel var. Robinson Crusoe ve Cuma Filmi Robinson’un İngiltere ’deki gençlik anılarının anlatıldığı sahnelerdeyse sürpriz isimler seyirciyle buluşacak. Mekânları, kostümleri ve hikâyesiyle çizgi romanlardaki atmosferi birebir perdeye yansıtılmaya çalışılan filmin 2015 4 Eylülde vizyona girmesi planlanıyor. onune-bak Bugüne kadar yayınlanan 8 kitabı toplam 116.000 adet basılan çizgi roman serisi mizah severler tarafından merakla beklenecek. Film-Bahcesi-Robinson-Crusoe-ve-Cuma Film için, yaşadığı ülke Malawi’den çekimlerden 6 ay önce Türkiye’ye gelen Jhon Nyambi’ye Türkçe eğitimi ve oyunculuk dersleri verildi. Viktor Kılıç ‘ın canlandırdığı Robinson ve Engin’in canlandırdığı Viktor karakterlerinin saçları protez olarak, Amerika’da Holywood yıldızlarının hair stylist uzmanlarına yaptırıldı. Mekanları, kostümleri ve hikayesi ile çizgi romanlardaki atmosferi birebir perdeye yansıtan film 4 Eylül ’de seyircisiyle buluşacak.

Robinson Crusoe ve Cuma Filmi İlk Fragmanı :

Çizgi roman okurlarının 17 yıldır mizah dergilerinden takip ettiği “Robinson Crusoe & Cuma” filminin beklenen teaserı nihayet yayınlandı! Teaser sinema salonlarında da gösterilmeye başlandı!

Filmin öyküsü ise kısaca şöyle :

Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor’un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar. Kısa sürede Viktor ’un kızlarına hayranlık derecesinde âşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yolları denemeye başlar. Ancak kıskanç bir baba olan Viktor, muhafazakâr tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ederler…

Robinson Crusoe ve Cuma Filminden Kareler :

robinson-ve-cuma Alem-buysa-kral-bisis-abijim kolem-sagolsun   domelya-yalarin Robinson-Crusoe-ve-Cuma  

Gürcan Yurt Kimdir?

1973 yılında Ankara’ da doğdu, nüfusa “Özgür Yurt” ismiyle kaydoldu ve 5 yaşına kadar bu ismi taşıdı. 12 Eylül öncesi olaylarının baskısı altında ismi 1978 yılında mahkeme kararıyla “Gürcan” olarak değiştirildi. 1980-84 yılları arasında Almanya’ da yaşadı. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’ da tamamladı. İlk karikatürleri 1992′ de Gırgır, Avni, Hıbır, Deli ve LeMan dergilerinde yayınlandı. 1997 yılında L-Manyak dergisinde “Robinson Crusoe & Cuma” öykülerini yazıp çizmeye başladı. 1998 yılında Eşkişehir Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünden mezun oldu. Çeşitli reklam ajanslarında 3 yıl reklam yazarlığı yaptı. 2001 yılında da “Cabbar Baba 0070” tiplemesini yaratarak, 2 yıl bu serinin öykülerini yazdı. “Robinson Crusoe & Cuma” serisine ait 8, “Cabbar Baba 0070” serisine ait de 2 kitabı yayınlandı. 2005 yılında genç mizahçı adaylarına profesyonellik yolunu açmak için LeMan PaF Takımı’nı kurdu ve bu takımın antrenörlüğünü yapmaya başladı. Halen editörlüğünü yaptığı Koala dergisi’nde Robinson Crusoe ve Cuma karakterlerini yaşatmaktadır ve 17 yıldır mizah dergilerinde sürdürdüğü ‘Robinson Crusoe & Cuma ‘nın serüvenin 4 Eylülde yayinlaması beklenen sinema filminin senaristliğini ve yönetmenliğini sürdürmektedir.  

Kaynak : http://magsuz.com/mujde-unlu-karikatur-serisi-robinson-crusoe-cuma-sinema-filmi-oldu/

Paylaşmak ister misiniz?

167
312 shares, 167 points

0 Comments

Yorum Yazın