Yağmurlu Havanın Mizahla Bir İlgisi Olduğunu Düşündüren 14 Müthiş İngiliz Komedi Dizisi


190
374 shares, 190 points

Hali hazırda ne kadar izlediğiniz dizi, oyalandığınız hobiniz olsun, mutlaka kenarda köşede sizi buhran anlarından çıkaracak bir komedi diziniz olmalı. Ve bunun için ne kadar uzaklaşırsak uzaklaşalım, hepimiz dönüp dolaşıp İngilizlerin güzide işlerine sarılacağız. Nasıl oluyor bilmiyoruz, yağmurlu havanın nasıl bir etkisi var şu mizah içinde hala anlayamadık ama İngiliz komedisi diye aşmış bir gerçek olduğu kesin.

Hiç durmadan üretmeye devam etmelerini dileyerek, bugüne kadar yaptıkları o güzel işlerden birkaçını anlatalım istedik. Kahkahalarla stresini uzaklaştırmak isteyenleri bekleriz.

1. The It Crowd

the-it-crowd
Bilgi İşlem’de çalışan tüm insanların, hatta her teknoloji müptelasının, ya da o insan tipini tanıyan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir dizi The It Crowd. Roy ve Moss’un asosyalliklerinin yanında, tüm diyalogların aşmışlığı için kesinlikle izlemeye değer. The Office bağımlılarına, eğer henüz tanışmamışlarsa, ilaç gibi gelecek dizidir aynı zamanda.

2. Black Books


Alkoliklikten ve tembellikten ölecek bir kitabevi sahibi, onun hiçbir işe yaramayan eşyalar satan komşusu ve tamamen şahsına münhasır bir muhasebeci barındıran, mükemmel ötesi bir komedi dizisi Black Books. Ne yazık ki size hiç yetmeyecek sadece 3 sezonu var. O yüzden, bitirdiğinizde sizi uzay boşluğuna düşmüş gibi hissettirebilir, uyarmadı demeyin. :/

3. Coupling

coupling
Aşk, dostluk, ilişkiler ve seks etrafında dönen klasik bir komedi dizisi izleyeyim ama kalitelisinden olsun diyorsanız izlemeniz gereken ilk dizi Coupling’dir. Friends’i beğenenler bunu da beğendi. 👍 😃

4. How Not to Live Your Life

how-not-to
İzledikçe kendini daha da çok sevdiren ve giderek mükemmelleşen dizilerden biri How Not to Live Your Life. Bu dizideki büyükanne ve torun arasında geçen, hiç de alışkın olmadığımız türden geyikler, şöyle ağız dolusu gülmek ve akşamdan akşama moral depolamak isteyenlere tavsiyemizdir.

5. The Office

the-office
Birçok kişi bu muhteşem diziyi ABD versiyonu sayesinde tanımış olsa da, aslında The Office de ilk olarak İngiltere’de çıkan bir deha ürünüdür. Karakterlerinin her birinde kendi ofisinizden tanıdık izler bulacağınız bu mükemmel komediyi henüz izlemediyseniz veya orijinal olanıyla tanışmadıysanız mutlaka en kısa sürede başlamanızı öneriyoruz.

6. Shameless

shameless-uk
Hepimizin bildiği ve birçoklarının bayıla bayıla izlediği Amerikan yapımı Shameless da varlığını İngiliz yapımı versiyonuna borçludur. Üstelik bu İngiliz yapımı, şöyle ağız tadıyla bir komedi izlemek isteyenler için birebirdir. Türkiye’de yeterince popüler olmamış, çok daha fazla ilgiyi hak eden bu nadide eseri izlenecekler listenize eklemenizi ve her gün bir doz alarak sindire sindire bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

7. The Mighty Boosh

the-mighty
Hep aynı tarz komedilerden sıkıldık, yok mu şöyle zihnimizi şaşırtacak, şapşal şapşal güldürecek farklı bir yapım diye düşünenlerdenseniz, bu dizi tam sizlik. Absürtlükte çığır açmış bu mükemmel diziye başlarken yanınızda peçete bulundurmayı ihmal etmeyin. Çünkü güldürürken süründüren, gözlerden yaş akıtan cinsten bir komedi olduğu doğrudur. Bu kadar da iddialıyız. 👍

8. Misfits

misfits
Kara komedi kavramını hayatınıza sokmayı başardıysanız ve bilim kurguyla yoğrulmuş ince mizah fikri sizi cezbediyorsa bu akşam ilk işiniz Misfits’e başlamak olmalı. İngiliz kalitesinin kokusunu buram buram hissedeceğiniz bu başarılı diziye ayırdığınız zaman için asla pişman olmazsınız.

9. The Black Adder

Blackadder
İngiliz komedi kafasını en iyi şekilde görebileceğiniz, başarılı örneklerden biri The Black Adder. Daha çok Mr. Bean olarak tanıdığımız Rowan Atkinson’un tek başına bile götürebileceği bu efsane İngiliz komedisi, ne yazık ki sadece 1 sezon çekilmiş olduğu için, tam anlamıyla tadı damakta kalanlardan.

10. Spaced

spaced
İngiltere’deki evlerin bir hayli yüksek kiralarından ilham alınarak, iki kayıp gencin hikayesinin anlatıldığı bu müthiş komedinin, size kendinizi iyi hissettirmeme ihtimali yok diyebiliriz. 😀 Beraber eve çıkabilmek için sevgili taklidi yapan Daisy ve Tom’un dünyasına sadece 2 sezon misafir olabileceksiniz ama ilaç gibi geleceğinden eminiz.

11. Peep Show

peep-show
Yine iki koca “loser” karakter ve dolu dolu 9 koca sezon sizi bekliyor Peep Show’da. Espri anlayışı gelişmiş bireyler için oldukça ince ve zeka dolu bir mizah anlayışı getiren Peep Show’a başladığınız zaman çok mutlu olacağınızdan eminiz.

12. Only Fools and Horses

only-horses
80’li yıllarda başlayıp 2000’lere kadar süren enfes bir İngiliz komedisi Only Fools and Horses. Şimdinin Türk gençliği arasında çok bilinirliği kalmamış olsa da, keşfetme fırsatını bulanlar kendilerini epey şanslı hissedecek.

13. The Inbetweeners

the-inbetweeners
İngiliz gençliği nereye gidiyor diye hiç merak edenleriniz varsa, eğlenceli bir yolla, bu güzel diziyi izleyerek yeterli fikri edinebilir. Komedi dizisi müptelası olanlar ve İngiliz mizahını çözmüş olan herkesin bayıla bayıla izleyeceği bir dizidir.

14. Extras

extras
Sevdiğiniz birine bir iyilik yapmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız güzel bir önerimiz var; bu müthiş diziye başlatın! Parlamak için umarsız çabalar içindeki bir figüran ve efsane diyaloglar barındıran Extras, insanı hayata bağlayacak dizilerden.


Paylaşmak ister misiniz?

190
374 shares, 190 points

0 Comments

Yorum Yazın