6 Yıl Boyunca Kırpılmamak İçin Kaçan Koyun ‘un Azimli Mücadelesi


160
312 shares, 160 points

Yeni Zelanda ’da özgürlüğüne düşkün Shrek adlı koyunun hikayesi hala dilden dile dolaşıyor

Biz insanların kıyafet, et, süt ne ihtiyacı varsa karşılamak artık gücüne gitmiş olacak ki isyan etmiş ve çiftlikten kaçmış Shrek isimli bu sevimli koyun. Bir mağaraya sığınmış ve böylece yırtıcı hayvanlardan da saklanmayı ve hayatını 6 yıl sürdürmeyi başarmış. Fakat en sonunda nasıl olduysa yine insanlara yakalanmış.

Kırpılmaktan Kaçan Koyunun Shrek

Mağarada yaşadığı yıllarda kendini şaraba mı verdi yoksa okuyarak mı geçirdi günlerini bilinmez ama herkesten saklanarak yaşamayı becermesi gerçekten takdire şayan.

Kırpılmamak Kaçan Koyunun Shrek ‘e Kırpılma Kararı Verilmiş

Gönül isterdi ki bu mücadele sonunda kırpılmasın ama koyun kardeş. Wisconsin Üniversitesi, Koyun Çalışmaları Başkanı Dave Thomas sıcaklarda onu rahatsız eder kırpalım demiş. Evet ben de aynı şeye takıldım. “Koyun Çalışmaları Başkanı nedir ya? Sigorta yatıyor mu, maaş ne kadar acaba?” Neyse konuya dönelim.

Koyun Shrek kırpıldıktan sonra da güzel :

Shek Koyun Kirpildiktan Sonra

ama şu da varki o iri, görkenli görüntüsünün bütün karizması koyunun yünündeymiş gibi zira kırpılırken neredeyse yüzde 70 ‘ni yün olarak ayrılmış. Geriye ince zayıf bir koyun çıkmış.

shrek-kirpilirken

Kaçak Koyun Shrek ‘ten 20 Takım Elbiseye Yetecek Yün Çıktı.

Özgürlükçü koyun Shrek 16 yaşındaydı ve 6 yıl boyunca yünü uzamaya devam etmişti. 20 dakika kırkıplan yünü 27 Kilo ağırlığa sahipti. Ayrıca kırpılan yünü 20 erkek takım elbisesine yetecek kadardı.

koyun-shrek-magara

Uzmanlar Koyun Shrek ‘in yününün artık ona çok fazla sorun olması. Ağırlığı ve bunultıcı ısısının koyun Shrek ‘in hayamını zorlaştırmasından dolayı kendini özellikle buldurmaya çalıştığını yani bir nevi insanlardan yardım istediğini belirtti.

BONUS VİDEO :

Kırpımamak için onurlu bir mücadele veren Koyun Shrek ‘in ilk bulunduğunu ve kırpılmasını aşağıda haber videosunda izleyebilirsiniz.


Paylaşmak ister misiniz?

160
312 shares, 160 points

0 Comments

Yorum Yazın