Altı Yıl Boyunca İşe Gitmeden Maaş Alan Memur Plaket Verilirken Farketildi


168
343 shares, 168 points

İspanya’da yaşayan devlet memuru Joaquin Garcia’nın, en 6 yıl boyunca işe gitmeden maaş almaya devam ettiği ortaya çıktı. Yapacak iş olmadığını ifade eden Garcia, bu sürede Spinoza okuduğunu söyledi.

Cadiz kentinde yaşanan olay, yerel yönetime ait su idaresinde çalışan Joaquin Garcia’nın 20 yıl hizmet ödülüne layık görülmesinin ardından anlaşıldı.

1995-2015 yılları arasında Cadiz kentinin belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Jorge Blas Fernandez, El Mundo gazetesine yaptığı açıklamada, “Biz su idaresinin onu denetlediğini düşünüyorduk ama durum böyle değilmiş” dedi.

PLAKET VERMEK İSTEDİLER

20 yıllık hizmetini ödüllendirmek için plaket vermek istediğimizde durumu öğrendik” diyen Blas, Garcia’ın müdürünün de durumdan habersiz olduğunu ve konuyla ilgili sorulara cevap veremediğini belirtti.

27 BİN EURO CEZA ÖDEYECEK

Yıllık 37 bin euro tutarındaki maaşını almayı sürdüren ancak işe gitmeyen Garcia hakkındaki dava, 2010 yılında açıldı. Uzun süren dava sürecinin sonunda Garcia, perşembe günü temyiz davasını da kaybetti ve 27 bin euro ödemeye mahkum edildi.

‘YAPACAK İŞ YOKTU’

Suçlamaları reddeden Garcia işe her gün gittiğini ancak yapacak hiçbir işi olmadığını savundu. Durumu neden sorumlulara bildirmediği sorulan Garcia, bakmak zorunda olduğu bir ailesi bulunduğunu ve başka iş bulmayacağını düşündüğünü belirtti.

Devamsızlık yaptığı yıllarda yoğun olarak felsefe okuduğunu ve “filozof Spinoza’nın eserleri üstünde uzman olduğunu” söyleyen Garcia, emekli olduğu için işinden atılmadı.


Paylaşmak ister misiniz?

168
343 shares, 168 points

0 Comments

Yorum Yazın