Hadi Bakalım: EMILIA CLARKE STAR WARS Evrenine De Dahil Oldu, Bravo


157
343 shares, 157 points

Geçtiğimiz haftalarda anımsayacağınız üzere Disney’nin planladığı üç Star Wars yan filminden ikincisi olan Han Solo hikayesi için kadın başrol arayışlarına başlandığını yazmıştık sizlere. O zaman ismi geçen aktörler arasında Tessa Thompson, Zoe Kravitz ve Naomi Scott gibi isimler vardı. Biz ve tüm dünya geek basını, bu kadar Afro-Amerikan aktris aranınca, işin bir yerden çizgi romanlardan tanıdığımız Sana Solo’ya bağlanacağını düşünmüştük. Ama öyle olmadı. Variety’nin haberine göre, o rol için gerekli aktris belirlendi.

Gelen haberlere göre, hâlâ tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz rol için Disney resmen Emilia Clarke ile anlaştı. Filmde Han Solo’yu oynayan Alden Ehrenreich’ın karşısında İngiliz aktris Clarke yer alacak. Bildiğiniz gibi Clarke, büyük patlamasını Game of Thrones’da Daenerys Targaryen rolüyle yapmış, ardından da Terminator: Genisys ve yazın çıkan tekerlekli sandalyeli aşk filmi gibi filmlerle ismini görünürde tutmuştu. Şimdi de Star Wars evrenine katılacak.

6304cb92c7de4f08742f8180413b4c10

Bu meseleyi değerlendirmenin iki yolu var. Biz önce daha objektif olanla başlayalım. Emilia Clarke, şu sıralar isim gücü yüksek bir aktris. Game of Thrones tarihin en popüler TV şovlarından biri, ve şu an mevcut dünyamızda yaşayan en haşmetli markaların arasında yer alıyor. Dolayısıyla “Disney nereden de tutup bu mega başarılı dizinin üç defa Emmy ödülüne aday gösterilmiş başrol oyuncusuna rol verdi?” denilmez. Gerçekten, en temel ticari düzlemde tartışılamayacak bir karar bu.

İkincisi ise daha sübjektif bir yöntem. Ona da ben çıra ile gireceğim müsaadeniz varsa. Bence, Game of Thrones’un yapımcıları başta, hayranları sonda olmak üzere herkes Emilia Clarke’ın oyunculuk meziyetinin sınırlı olduğunu biliyor. Hasbelkader Game of Thrones’a kapağı atmış ve karizmasıyla bir hayran kitlesi edinmemiş olsa, muhtemelen o tekerlekli sandalye filmi minvali eserlerin aktrisi olur, aşk filmlerinden çıkartırdı ekmeğini. Ama bir kez bu topa girdiği için, hiç kaldıramayacağı komplekslikte; hiç hissederek anlıyormuş gibi görünmediği mitolojilerin içerisinde görüyoruz kendisini. Ben şahsen Emilia Clarke’ın ismini bir projede gördüğümde inceden soğumaya başlıyorum. Zaten Alden Ehrenreich bu konuda çok pozitif bir değer değildi, bu da üzerine çeşnisi oldu. Ama bilmiyorum, belki de yalnızımdır kararımda. Siz ne diyorsunuz?


Paylaşmak ister misiniz?

157
343 shares, 157 points

0 Comments

Yorum Yazın