İzmir’de Yolcu Gemisine Sığınan Hamile Kediyi Korumaya Alan Merhametli Personel


175
312 shares, 175 points

Ülkemizde hala iyi kalpli insanlar yaşıyor. ❤

Soma 301, İzmir Belediyesi’nin yeni yolcu gemilerinden biri. Bizi gülümseten olay da işte bu gemide yaşandı. Olayın kahramanı olan şanslı kedinin, bu gemide merhametli bir grup insanla karşılaşmasıyla ortaya umut ve mutluluk verici bir manzara ortaya çıktı.

Hayvanların da en az bizler kadar yaşama hakkının olduğunun farkında olan ve empati kurmayı bilen bu iyi yürekli insanlar sayesinde, bu tatlı, güzel haberi size verebiliyoruz. 😍

İzmir’de hamile bir kedi gece yarısı, yavrularını doğurabileceği güvenli ve uygun bir yer ararken, kendini Soma 301 gemisinin koltuklarında buldu.

izdeniz

O gece gemi temizlik için Bostanlı İskelesine yanaşmıştı, hamile kedi de bu sırada içeri girdi.

5-sevimli-yavru

Koltuklardan birine yerleşen bu sürpriz misafiri gören gemi personeli önce şaşırsa da, hamile ve doğum yapmak üzere olduğunu anlayınca onu korkutmamaya dikkat ederek uzaktan takip etmeye başladılar.

kediler

Kısa bir süre sonra Soma 301 gemisi personeli 5 yavru kedinin dünyaya gelişine tanık oldular. Ve yeni doğan yavrularını emziren kedi, sabah seferleri başladığında hala yerinden ayrılmamıştı.

izmir-kedi

Bunun üzerine gemi çalışanları kedinin bulunduğu alanı işaretleyerek ve çevresini kapatarak onu korumaya aldılar. Böylece, seferler yapılmaya devam ederken, anne kedi yavrularını güvenli bir şekilde beslemeye devam etti.

izdeniz-soma-gemi

Bu gülümseten olaya tanıklık eden tüm İzmirliler çalışanlara teşekkür ettiler. Sonra da yeni doğan 5 yavru, anneleriyle birlikte, sağlık kontrolleri için Karşıyaka Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. ❤

izmir

Kaynak; 1


Paylaşmak ister misiniz?

175
312 shares, 175 points

0 Comments

Yorum Yazın