Pokémon Go’nun kurucusunun yeni hedefi Game of Thrones


Çocukluk dönemi 90 ’lara denk gelenlerin en büyük hayallerinden biri olan Pokémon eğitmenliği, Pokemon Go oyunu ile gerçek oldu diyebiliriz. Peki aynı şekilde Westeros’u keşfetmek nasıl olurdu? Niantic ’in yazılımcı Pokémon Go ’nun arkasındaki isimlerden biri olan Archit Bhargava, Pokémon Go’yu bu kadar eğlenceli kılan sanal gerçeklik yöntemini, HBO’nun en iyi yapımlarından olan Game of Thrones için kullanmak istiyor:

“Şahsi hayalim, Westeros’un içerisinde gezebileceğiniz, Stark ya da diğer ailelere katılabileceğiniz bir Game of Thrones oyunu yaratmak.”

Şimdilik bunun gerçekleşme ihtimali zayıf da olsa, böyle bir açıklamayı küçümsememek gerekir. Zira Pokémon Go oyunu, sadece iki günde Nintendo’nun değerini 7,5 milyar dolar arttırdı.

 

pokemon-940x470

 

Tabi bu noktada iki yapımın farklılığından doğan sıkıntılar da mevcut. Pokémon genelde tek bir hatta ilerleyen bir hikâyeye sahip. Game of Thrones ise bu zamana kadar yazılmış en karmaşık serilerden biri. Her karaktere, her haneye ve her olaya büyük derecede önem veriliyor. Böyle bir dünyanın sanal gerçekliğini hangi telefon kaldırır, telefonda mı olur, telefonda olmazsa Pokémon Go’nun kısa süreli başarısının aynısı elde edilir mi, bunların hepsi soru işareti. Belki de poke toplarının içi ejderhalarla, akgezenlerle dolacaktır. Olur mu? Olmaz, olmaz.

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Gerildim! Gerildim!
0
Gerildim!
İlginç İlginç
0
İlginç
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Yerim! Yerim!
0
Yerim!
Iyy! Iyy!
0
Iyy!
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Tebrikler Tebrikler
0
Tebrikler
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Çok Cool Çok Cool
0
Çok Cool
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beynin Yandı Beynin Yandı
0
Beynin Yandı

Comments 0

Yorum Yazın

Pokémon Go’nun kurucusunun yeni hedefi Game of Thrones