Tamamını İzlediğimizde Fenalık Geçirten Türk Dizilerinde Gördüğümüz 14 Saçmalık


182
281 shares, 182 points

Sonu gelmez bakışmalarla adeta sanki ekran donmuş görüntüsü veren dizilerden hepimiz bıkmış durumdayız. Senaristlerse aynı şeyleri önümüze ısıtıp ısıtıp koymaktan bıkmadılar. İki saat izlediğimizde bitkisel hayata girmemize ramak bırakan, üç saat izlediğimizde beynimizin aktığı bu TV programlarını irdeleye irdeleye bitiremeyiz, yine de bir kaç tanesini paylaşmaktan zarar gelmez dedik ve hep birlikte iyice bıkalım istedik. Belki senaristlerin başka bir senaryo yazmak akıllarına gelebilir böylece!

1. Uzun uzun bakışmalar

e5e42d98-8bff-475c-be16-1327f940c688
Arkadan müziğin verildiği bu bakışmalar yaklaşık 65 dakika 47 saniye sürüyor. Esas oğlan “Artık seni sevmiyorum” der gibi bakıyor, esas kız da “Biliyorum ben de zaten Mert’i seviyorum.” der gibi bakıyor. Esas oğlan “Seni sevmemekle iyi yapmışım.” der gibi bakarak cevap veriyor… Mazilerini düşünerek uzaklara dalıyorlar; sonra her ikisinin de gözleri doluyor. Esas oğlan “Şu an anladım aslında seni seviyorum.” diye bakıyor. Kız da “Artık çok geç!” der gibi bakıyor. Biz de ekrana “HOCAA BİTİR HOCAA” der gibi bakıyoruz. Ay yazarken fenalık geldi.

2. Duygusal müzikler

turk-dizilerinin-bitmek-bilmeyen-9-aglama-sahnesi_780x482-2
Bu müziklerin olduğu her yerde neyden bahsedilirse bahsedilsin inanılmaz bir duygusallık oluyor.
Ben…. Ben…. Aslı…..(Uzuuuuuuuuuuuuuuuuuun bakışma, takriben 3 dakika) Sana… bir şey söylemem gerek….. ( rek-lam-lar) ….Ben… bennn…..tüm çabalarımıza rağmen kumandayı kaybettik…. ( Gözler dolmalı 5 dakikalık bakışma akabinde hüzünden yere çömelme)

3. Yılanlık

mukaddes
Baş roller hariç hiçbir insan evladının iyi kalpli olmadığı bu dizilerde herkes birbirinin başına çorap örüp arkasından sinsi sinsi gözlerini kısıp kafasını aşağı yukarı sallayarak ”Sen şimdi görürsün” diyor. Herkesin mutlaka tek bir derdi var, o da esas oğlanla esas kızı ayırmak! Evin hizmetçisinden tutun da adamın eski nişanlısına kadar herkes onları ayırmak için elinden geleni yapar. Hatta yolda birden önlerine biri fırlayıverir ve adam hapis yatmak zorunda kalır. Evren bile bunlara karşıdır.

4. Canımı acıtıyorsun !!!!11!!1!

timthumb
Başrol erkek onu kapıdan çıkacakken kolundan sertçe ve erkekçe tutar. Fazlasıyla testosteron kokan bu harekete genç kızımız karşı koyamaz. Velev ki karşı koydu, bir refleks olarak adama dirseği geçirdi sonra ne olur? Zenginzade ailesinin biricik veliahtı kızı mahkemelerde süründürür valla!

5. Evin babasının her an kalp krizi geçirebilmesi ve inme inmesi riski

s-fa958c5d6c9f65b1b9d7c3f5c195a598d959ee4f-765x510
Tam bir drama queen olan bu babaların en büyük özellikleri evde otoriteleri sarsıldığında ayılıp bayılmaları hatta işi biraz daha abartıp kalp krizi geçirmeleridir. Amcacım sen napıyorsun ya? Sen lisede ilgi çekmeye çalışan Cansu musun? Napalım seni tuvalete götürüp hava aldırıp ağzını yüzüne su mu dökelim?

6. Nefes nefeseyken kimsenin öpüşmemesi

hqdefault
Gerçekçilikten kilometrelerce uzakta başka bir sahne daha, asla cinsellik olmamasının yanında kesinlikle öpüşme sahnesi de yoktur. Çiftler birbirlerinin gözlerinin içine bakarak öylece kalırlar. İnsan hiç mi şaşı olmaz? Hiç mi sevdiceğinin gözündeki çapağı fark etmez arkadaş ya? Böyle bir konumda olsam acaba ağzım kokuyor mu diye düşünürüm. Sonuçta elin adamıyla ağız ağız ağızasın. Bunların böyle dertleri yok işte.

7. İnanılmaz derecedeki gerizekalılığıyla herkesi hayrete düşüren fakir, iyi ve salak olan esas kız

kiraz-mevsimi-oyku-guzelligi1
Bu kızlar bu vakte kadar nasıl izole bir yaşam sürmüşler anlamak mümkün değil. Kendi başlarına hiçbir şeyi yapamayarak iyi bu yaşa kadar gelmişler. Bir de bu karakterlerdeki iyi kız vurgusunu anlamak imkansız, neyini gördük okul, çeşme mi yaptırdı bu kızlar? Açları mı doyurdu? Hiç yani.

8. Ölülerin geri dönmesi

5711d82ec03c0e2e24d8df47
Mumya’nın dönüşü, 6. His, Hayalet Sürücü , Zombi Şehri gibi filmlerden aşina olduğumuz bu konuyu Türk senaristler farklı bir şekilde ele almış. Mesela sen sahnede adamın kanlı canlı öldüğünü görsen de aslında ölmüyor. Çünkü kafasına görünmez çelik yelek giymiş. Bir kaç bölüm sonra birden dirilecek. Hepsini nasıl hesapladığını tek tek anlatacak ve sen de vay be diyeceksin. Neyse yine de bi rşey demeyelim adam ölümü yenip gelmiş sonuçta zombi diye saygısızlık edilmez.

9. Yüz nakli geçiren kapıcılar, şehzadeler

572863233457
Geçen hafta dizide gözükmeyen şehzade vardı ya hani? Heh işte aslında o diziden çıkmadı. Yüz nakli oldu. İki bölüm sonra yeni yüzüyle ekranlarda arzı endam edecek. Siz ne sandınız?

10. Sahilde ağlayan kadınlar ve yanlarındaki ellerini yumruk yapıp ufka dolmuş gözlerle bakan hırçın adamlar

paramparca-dizisi-nurgul-yesilcay-erkan-petekkaya
Yine kabul edilemez olaylar silsilelerinin bir durağında olan bu ilişkideki insanlar atlayıp doğruca sahile giderler. Türkücüden bozma oyuncu olan adam, ne yapacağını otobüsün yazısını okuyormuş gibi gözlerini kısmış düşünürken içinden ”Le hanımsan hanımey sormirsen hiç halimey ” diye türkü söylediği çok aşikardır. İç güdüsel olarak yere çömelebilirler.

11. Asla trafik olmayan ütopik bir İstanbul’da yaşayanlar

Medcezir-60.-bölüm-
Bu istanbul’da zenginler hemen arabalarını hazırlatır ve kaymak gibi yolda kaya kaya sürerler. Asla trafik denen bir olgu yoktur, varsa da zaten hemen kaza geçirirler ve arabadaki çok önemli karakterlerden biri sakat falan kalır. Bu ütopyada olanlar arasında hiç çalışmayan ve sadece toplantılara girip çıkan karıya kıza para yediren holding patronları vardır. Hazıra dağ dayanmaz diyip diğer maddemize geçiyoruz.

12. Zengin kadınların/ erkeklerin tükürük köftesine bayılması tuhaflığı

s-38f77f36da6d0a18b46756a9b99fadf5d132e4a9
Fakir karakterimizin manitasını yemeğe çıkartmaya parası yoktur ve ona içten bir sürpriz yapmak için sahildeki o salaş köfteciye götürmüştür. Nedense bu yurt dışlarında yaşamış, İngiltere’de master yapmış Michelin yıldızlı restoranlarda yemekler yemiş olması muhtemel zengin karakterimiz ise bu tükürüklü köfteye bayılır. Hayatında yediği en güzel köfte olduğunu söyler. Arkadaşlarıyla lüks arabasıyla camdan köfteciye bonfile fırlatarak kötü kötü kahkaha atacak insan mı diyor bunları? Yalancı samimiyetsiz, pis.

13. Asla bitmeyen yemekler

19a7105c97964f589f22a265c23784d0.png.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale
Tüm aile bir araya toplanmışken yine bir sansasyon patlak verir, herkesin yemeği boğazında kalır. Yahut ailenin babası esip gürlemeye başlar ve herkese yemeği zehir eder. Bunun zengin versiyonunda ise ”Ben odama çıkıyorum yemek yemeyeceğim!” diye trip atan bir zengin bebesi bulunur. İNSANLAR AÇ ! AÇ!

14. Liseli amcalar

f7d0c008d1fa2b5bdd9728f8bfb0cca0
Artık bu kirli sakallı adamların lise dizisi oynamasından başka bir boyuta geçti. Yakında bir lise dizisinde Suavi’yi görürsek şaşırmayacağımız bir noktaya evrildik.


Paylaşmak ister misiniz?

182
281 shares, 182 points

0 Comments

Yorum Yazın