Beter Böcek 2 (Beetlejuice) Filmi Geliyor


131
187 shares, 131 points

80 ‘lerin Unutulmaz Filmi Beter Böcek (Beetlejuice) devam filmi müjdesi ikinci kez verildi hem de orjinal kadrodan iki isim olan Winona Ryder ve  Michael Keaton ‘da filmde yer alacak.

Winona-Ryder20 küsur yıl boyunca hiç bir gelişme olmamışken, Tim Burton son filmi Big Eyes (Büyük Gözler) ‘in tanıtımları sırasında Beter Böcek devamı üzerinde çalıştıklarını açıklamış fakat sonrasında filmden pek bir ses seda çıkmamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Late Night with Seth Meyer” (ben pek sevmem) programına konuk olan ilk filmin yıldızlarından Winona Ryder program esnasında devam filminin üzerinde çalışıldığını bir kez daha onayladı ve kendisinin de içinde olacağını açıklamış oldu. Bu arada 90 ‘larda asla yaşlanmaz dediğimiz Winona Ryder ‘ı en sonunda büyümüş ama hala yaşlanmamış olarak görmek de ilginçti.

Hatırlayacağınız gibi Winona Ryder Beter Böcek filminde en sevilen karakterlerden biri olan evin korkusuz geç kızı Lydia Deit ‘i canlandırmıştı.

Lydia-Deitz

Beetlejuice ‘in  Ana Karakteri Michael Keaton ‘de Filmde

Yönetmen Tim Burton ilk röportajının devamında “Beetlejuice karakterini çok seviyorum ve özlüyorum. Michael Keaton ’la çalışmayı da özledim ve sadece 1 tane Beetlejuice filmi var. Şu anda bir senaryo üzerinde çalışıyoruz ve 2. filmi çekmeye çok yakın olduğumuzu söyleyebilirim. Tekrar onunla (Michael Keaton) çalışmayı çok isterim” diye konuşmuştu.

Tim Burton sonki röportajlarında ise bir süredir gündemde olan Beterböcek 2 filmi için hazırlıkların başladığını belirten Tim Burton, Michael Keaton ’la yeniden çalışacağı için çok mutlu olduğunu söyledi. Beetlejuice karakterini canlandırabilecek yalnızca bir kişi var diyen Burton, Keaton eşliğinde bir senaryo taslağı üzerine çalıştıklarını doğruladı.

Michael-Keaton

Film Beklediğimizden Daha Erken Gelebilir

Edinilen bilgiye göre Beterböcek 2 ’nin senaryo taslağı şimdiden hazır hazır. Filmin Yönetmeni Tim Burton filmi çok kısa zamanda çekeceklerini tahmin ettiğini söyledi.

Umarız Beter Böcek Devam Filminde Hayal Kırıklığı Yaşamayız

1991 yılında çizgi filmi de çekilen nam-ı değer Beetlejuice ‘i yeniden sinemada görmek keyifli olabilir, ki film pek çok yöne kayabilecek bir evrene halihazırda sahip. Hatta günümüz teknolojisiyle o uçsuz bucaksız Netherworld ’ü çok daha etkileyici bir şekilde görmek mümkün ama o dönemin anlayışı ve bugünün beklentileri arasındaki uçurumun yüksekliğinden dolayı bu tarz filmlerin genelde başarısız olduğuna çok fazla şahit olduğumuzdan, bir de Tim Burton ’ın son dönem filmlerinin artık o kadar fazla da haz vermemesinden dolayı biraz hayal kırıklıklarıda yaşayabiliriz.


Paylaşmak ister misiniz?

131
187 shares, 131 points

0 Comments

Yorum Yazın