Çocuklara Legolarla Matematik Öğretmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı


165
281 shares, 165 points
Matematik dersi tüm eğitim hayatımızdaki en önemli ders olsa da bazen öğrenmek zor gelebilir. Ama üzülmeyin, LEGO’lar ile eğlenceli ve kolay bir şekilde matematik öğrenebilirsiniz. Nasıl mı?
Her şey New York’ta görev yapan bir öğretmen olan Alycia Zimmerman’ın, öğrencilerine kesirli sayıları basit bir şekilde öğretmek istemesiyle başladı. Sonra aklına bir fikir geldi: LEGO’lar!
Halihazırda farklı boyutlara sahip LEGO’ları kesirli sayılar yerine kullanan Zimmerman’ın formülleri, matematiğin ‘m’sinden anlamayan öğrencilere matematiği öğretti.
Resimlerde de göreceğiniz gibi 2×4’lük LEGO parçasını 1 tam sayı olarak alan öğretmen, daha küçük parçaları da boyutlarına göre 1/8, 1/4, 1/2 şeklinde isimlendirdi ve gerisini öğrencilerine bıraktı. Kesirler arası işlemleri bir çırpıda yapan çocuklar, aslında matematiğin o kadar da korkutucu olmadığını eğlenceli bir şekilde öğrenmiş oldular.
Daha fazla bilgi: scholastic.com (h/t: designyoutrust)
1-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-1 2-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-2 3´lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-3 4-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-4 5-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-5 6-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-6 7-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-7 8-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-8 9-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-9 10-lego-math-teaching-children-alycia-zimmerman-10 11-lego-ile-sayı-sayma

Paylaşmak ister misiniz?

165
281 shares, 165 points

0 Comments

Yorum Yazın