Ders Veren Hayat Hikâyesiyle 10 Maddede Turia Pitt


140
250 shares, 140 points

Yaşadığı talihsiz olay ile tüm hayatı değişen Turia Pitt ’in kelime darağacında “şansızlık” ve “engel” gibi kelimelere yer yok. İşte Turia Pitt’in hepimizin ders çıkaracağı hikâyesi:

Turia Pitt’in kaderi

Turia Pitt’in kaderi 2011 yılında katıldığı Batı Avustralya eyaletinde düzenlenen Kimberley Ultra Maraton’unda değişmiş. Maraton esnasında çalılıkta bir yangın çıkmış. Ve bu yangından sırasında Pitt’in vücudunun yüzde 65’i yanmış.
1

Gerçirdiği kazadan sonra

Gerçirdiği kazadan sonra Eski halinden eser kalmayan genç atlet verdiği bir röportajda yaşadığı üzücü olayın etkilerini üstünden atmakta epey güçlük yaşadığını anlatmış.
2

10 milyon dolara yakın bir tazminat kazanmış.

Yangında gördüğü zarar nedeniyle katıldığı maratonun organizatörlerine dava açan Turia Pitt, bu davadan 10 milyon dolara yakın bir tazminat kazanmış
3

Ailesi ve erkek arkadaşı Michael Huskin onu hiç yalnız bırakmamış

Öncesinde yaptığı yarı zamanlı modellik ile de para kazanan Turia, tüm bu yaşadıklarından sonra başta her şeyini kaybedeceğini düşünmüş. Ancak ailesi ve erkek arkadaşı Michael Huskin onu hiç yalnız bırakmamış.
4

Bir yardım kuruluşuna katılmış ve gönüllülük işlerinde çalışmaya başlamış

Sevgilisi ve ailesinin desteği ile çabuk toparlanan Pitt, kadınlardan oluşan bir yardım kuruluşuna katılmış ve gönüllülük işlerinde çalışmaya başlamış.
5

Avustralya’nın ünlü kadın dergisi Women Weekly’e 2014 yılında kapak olmuş

Özgüveni ve cesareti ile kısa zamanda ön plana çıkmaya başlayan Turia, Avustralya’nın ünlü kadın dergisi Women Weekly’e 2014 yılında kapak olmuş
6

Miss Australia Güzellik Yarışmasına gitmiş ve adaylarla görüşmüş

Dergiye kapak olduktan sonra birçok kişiden destek alan Turia, yaşadığı bu mutluluktan sonra hikâyesini ulaşabildiği herkese anlatmak istiyormuş. Bunun için geçen sene yapılan Miss Australia Güzellik Yarışmasının kampına da gitmiş ve adaylarla görüşmüş. Pitt’in kendisi de aynı yarışmaya 2007 senesinde katılmıştı
7

95 km yol kat edip Çin Seddi’nde yürümüş

Kendine olan güveni her geçen gün artan Turia, çalıştığı yardım kuruluşu ile sekiz günde 95 km yol kat edip Çin Seddi’nde yürümüş. Uzun yürüyüş sırasında sık sık burun kanaması, mide bulantısı, boğaz ağrısı ve yorgunlukla mücadele etmesi gereken Pitt, ekibi ile birlikte 200 bin dolar bağış toplamayı başarmış. Bağış, estetik ameliyat olması gereken ancak mali durumu yetmeyen insanlar için fona aktarılmış.
8

Her şeye rağmen sevgilisini güzel buluyor.

Pitt’in sevgilisi Micheal Hoskin, her şeye rağmen sevgilisini güzel buluyor. Çift geçtiğimiz günlerde nişanlandı ve evlenmeye hazırlanıyormuş.
9

Birçok insanın rol modeli olmaya başlamış

Gerçek güzellik anlayışını değiştirmek isteyen Turia, şimdiden birçok insanın rol modeli olmaya başlamış. Billboard güzelliğini kendinde göremeyen bu nedenle hayattan soyutlanan insanlara en güzel örneklerden biri Turia Pitt, ruhunun güzelliği ile prenseslere taş çıkartıyor.

10

Aşkın ve duruşunla, hepimiz için devam et Turia, buna ihtiyacımız var. Gerçek güzellik Billboard güzelliğini kendinde göremeyen bu nedenle hayattan soyutlanan insanlara en güzel örneklerden biri Turia Pitt, ruhunun güzelliği ile prenseslere taş çıkartıyor. Aşkın ve duruşunla, hepimiz için devam et Turia, buna ihtiyacımız var.


Paylaşmak ister misiniz?

140
250 shares, 140 points

0 Comments

Yorum Yazın