En Büyük Teoriyi 20 Yıl Önce Tahmin Eden Biri Var (R+L=J)


152
343 shares, 152 points

Dikkat! Bu yazı spoiler içerir!

R+L=J neredeyse doğru sayılır artık. Lyanna ’nın bebeğini Ned’e emanet etmesinin ardından, bebek yüzü görüntüsünün üzerine gelen Jon Snow, bu teoriyi doğruladı. Şimdi kalan tek nokta, babanın Rhaegar Targaryen olduğunun net bir şekilde açıklanması.

Dile kolay 6 sezon geçti. Yani bu en az 6 senedir insanların bu teoriyi tartıştığı anlamına geliyor. Tabi bunun bir de kitap kurdu tarafı var. Kitap okurları, bu teorinin gerçek olmasını çok daha uzun süredir bekliyor. Ancak bekleme rekorunu kıran bir kişi var ki, tahminimizce bu teorinin öncüsü. Çünkü kendisi bunu, 1996’da, serinin ilk kitabı basılmadan önce söylemiş.

lyanna

Reddit kullanıcılarının öne sürdüğüne göre, kitabın editörü Anne Groell, bu teoriyi öne süren ilk kişi. Westeros.org ’ta da bu iddiasının kayıtlı olduğu söyleniyor.

Böyle bir iddiayı öne atmak için, serinin öncesi hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Kitabın editörü olduğunu da düşünürsek, Anne Groell gibi bir profesyonel kitap kurdunun bunu bilmesi, çok da şaşırtıcı değil. Hatta belki de, herkes teoriyi kendi kendine keşfettiğini sanmıştır, ancak aslında her şey Groell ’in başının altından çıkmıştır.

Dile kolay 20 yıl. 20 yıldır insanlık bunu bekliyordu. Çok şükür.


Paylaşmak ister misiniz?

152
343 shares, 152 points

0 Comments

Yorum Yazın