Marvel Film Takvimi : 2016’dan 2020 ’ye Kadar Tüm Tarihler


154
312 shares, 154 points

Marvel vs DC Comics çekişmesinde benim için her zaman birinci sırada Marvel oldu. Tabi bunun en önemli sebeplerinden biri İskandinavların kudretli tanrısı Thor’u Marvel evreninde görüyor olmamız. Canım Thor!

Madem öyle biz de gönüllerin birincisi olan Marvel Cinematic Universe’in tüm “kesinleşen” filmlerini bir listede toplayalım dedik. Size de kolaylık olsun diye filmlerin posterlerini ekledik; posteri de yoksa fanmade falan bir şeyler bulup buluşturduk ekledik. Haydi o zaman başlıyoruz!

1- Captain America: Civil War (6 Mayıs 2016)

captain-america-civil-war-movie-reviews

Film her ne kadar Kahramanların Savaşı olarak çevrilse de Türk sinemalarına bizim için tam bir İç Savaş! Avengers: Age of Ultron filminde Sokovia kentinin yok oluşu bu filmde kahramanlarımızın yüzüne vurulmuş ve imzalamaları için önlerinde bir anlaşma dayatılmıştı. Bu anlaşmayı imzalayalım mı imzalamayalım mı derken çoktan Yenilmezler çetesinde bir iç savaş başlamıştı. Steve Rogers’ın önderliğindeki Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup ile Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen diğer grup karşı karşıya… Tabi anlaşma bahane Winter Soldier şahane!

2- Doctor Strange (4 Kasım 2016)

marvel film takvimi 2016'dan 2020'ye kadar tüm tarihler

Önce kariyer diyerek oldukça başarılı bir o kadar da kibirli bir cerrah olan Stephen Strange’in hayat öyküsünü ve süper kahraman olma yönündeki yaşadığı ilginç dönüşümleri izleyeceğiz bu filmde. Kendisi Marvel evreninin sevilen doktorudur aynı zamanda. Tabi onu bunu bir kenara bırakırsak Doktor Strange rolündeki adama bir bakalım: Benedict Cumberbatch! Daha bir şey söylemiyorum ve sinemanın bir köşesinde eriyeceğimi düşünüyorum…

3- Guardians of the Galaxy Vol. 2 (28 Nisan 2017)

gotg2header2-1

James Gunn’ın ilk filmdeki başarısı takdir edilesiydi ki ikincisinin de yönetmeni kendisi oldu. Galaksinin Koruyucuları 2’de Koruyucular, Peter Quill’e babası hakkında daha fazla bilgi öğrenmesi için yardımcı olacaklar. Yeni bir Star Lord mix’ini merakla bekliyoruz!

4- Spider-Man: Homecoming (7 Temmuz 2017)

Spidey

Her filmde daha da gençleşen hatta bir sonraki filmde bir bebeği oynatın diye geyikleri yapılan Spider-man’imiz evine dönüyor! Genç Örümcek Adam’ımız Tom Holland’ı birkaç ay önce Kaptan Amerika: İç Savaş filminde ilk kez canlı kanlı görmüş olduk. Devamını da sabırsızlıkla bekliyoruz.

5- Thor: Ragnarok (3 Kasım 2017)

Ragnarok

İşte benim delicesine, sabırsızlıkla beklediğim film bu! İskandinavların kıyamet günü olarak bilinen Ragnarök’u konu alacak olan filmde Chris Hemsworth’u Thor ve Tom Hiddleston’ı Loki olarak tekrar göreceğiz. Akabinde büyük bir yıkımla karşı karşıya kalacağımıza eminim.

6- Black Panther (6 Temmuz 2018)

black-panther-1414521556

Kara Panter’i de Örümcek Adam’da olduğu gibi ilk defa İç Savaş filminde görme imkanımız oldu ve gücü kesinlikle bir kenara atılacak cinsten değil. Wakanda’nın yeni kralı T’Challa, içeriden ve dışarıdan ülkesini çekilmez bir hale getiren düşmanlarının karşısında büyük bir mücadele vereceğe benziyor.

7- Avengers: Infinity War Part I (27 Nisan 2018)

landscape-1452510174-movies-thanos-infinity-gauntlet-marvel-cinematic-universe

Russo Kardeşler’in yönetmenliğini yapacağı filmde çekirdek bir Avengers ekibi yerine yepyeni ve dopdolu bir kadro ile karşı karşıya kalacağız. Ağzımız, yüzümüz bir karış açık kalacaktır eminim. Iron Man, Hulk, Thor, Black Widow derken ayrı filmlerde yer alan Star Lord, Doctor Strange gibi pek çok yeni karakterleri de Infinity War filminde göreceğiz. Yenilmezler’in bu filmdeki düşmanı ise güçlü bir titan olan Thanos. Thanos’un sonsuzluk taşlarına sahip olma isteği ile karşı karşıya kalacağız.

8- Ant-Man and The Wasp (6 Temmuz 2018)

Ant-Man_wasp

İlk filmini 2015’te izlediğimiz ve bize karıncalarını sevdiren Karınca Adam’ın devam filminde kendisiniz biricik aşkıyla birlikte göreceğiz.

9- Animasyon bir Spider-Man Projesi (21 Aralık 2018)

indir

Tom Holland’ın Peter Parker’ı tekrar canlandıracağı film live-action teknoloji ile dolu animasyon bir film olacakmış diyorlar. Film hakkında henüz çok bir bilgi yok alemlerde. Sessiz sessiz geleceğe benziyor. Heh bir de Phil Lord ve Chris Miller’ın filmin yönetmenleri olacağı söyleniyor.

10- Avengers: Infinity War Part II (3 Mayıs 2019)

Avengers-Infinity-War-logo-678x339

Birinci bölümünü 2018’de izleyeceğimiz Yenilmezler filminin ikinci bölümü. Olaylar olaylar!

11- Captain Marvel (8 Mart 2019)

a3d64e89f910c66e527b861d4ec98eee4b91282fa96da4ab97c88cd853d00b5a

Brie Larson’un canlandıracağından bahsediliyor ama bu film hakkında da henüz kesin bir bilgi yok. Marvel Comics tarafından yeni bir kahraman beyaz perdede boy gösterecek. Oldukça fazla özel güçlere sahip kahraman beklenenin aksine bir kadın. Çizgi romandaki ünvanı ise “en güçlü ölümlü”. Filmin bir kadın süper kahraman içermesi sanırım 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona verilmesinde büyük bir etki. Bakalım, görelim…

12- Inhumans (Tarihi henüz kesinleşmedi)

Inhumans_Logo

Nainsanlar bambaşka izole edilmiş bir ırk ve kendi devlet yapısına ait bir toplumu oluşturmaktadır. Alışık olduğumuz kahramanların aksine bambaşka karakterleri görebileceğimiz bir film. Karakterler içerisinde Medusa, Gorgon, Black Bolt, Luna Maximoff , Lockjaw, Crystal, Karnak, Triton, Maximus Boltagon, Ahura Boltagon ve The Unspoken göreceğiz.

Tarihi belirlenmiş olup henüz daha ismi açıklanmayan üç film daha var listemizde. Onlar da şu şekilde sıralanıyor:

Untitled Marvel Movie (1 Mayıs 2020)

Untitled Marvel Movie 2 (10 Temmuz 2020)

Untitled Marvel Movie 3 (6 Kasım 2020)

Bir de şöyle bir güzellik yapalım dedik ve listeye hemen Marvel’ın olup da Fox’a emanet olan filmleri de ekledik! Şimdi sıra onlarda:

1- Deadpool (12 Şubat 2016)

Deadpool-750x400

Gelmiş geçmiş en iyi, en komik, en küfürlü, en +18’li, en alaycı süper kahraman filmiydi diyebilirim. Tam 4 kez izledim ve daha da sıkılmadan izleyeceğim gibime geliyor. Her sahnesinde ayrı bir laf sokan, ayrı bir gönderme yapan Deadpool filminde Ryan Reynolds’un kendisi meğersem Deadpool’muş! Rol ile bütünleşmiş ve kendisini bize çok sevdirdi. Hele ki o X-Men Origins: Wolverine filminde gördüğümüz Deadpool’dan sonra. Sabırsızlıkla ikincisini bekliyoruz.

2- X-Men: Apocalypse (19 Mayıs 2016)

X-Men-Apocalypse-Movie-Cast-2016

Çıktığı gün gidip izlediğim bir film. X-Men serisini Avengers serisinden daha çok seviyorum. Birbirine daha bağlı karakterler görüyoruz. James McAvoy ve Michael Fassbender’ın oyunculuklarına ise diyeceğim hiçbir şey yok; tek kelime ile mükemmeller. Filmde ise karşımıza bugüne kadar gelmiş geçmiş ilk ve en güçlü mutantlardan olan Apocalypse’yi yani En Sabah Nur’u görüyoruz. Kendisi birçok mutantın özelliğini toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuş. Ama maalesef X-Men ekibi karşısında kimse ölümsüz ve yenilmez olamaz!

3- Gambit (Tarihi henüz kesinleşmedi)

hFvIVzv

Channing Tatum’un başrolünü kaptığı konuşulduğu film hakkında inanın çok bir bilgim yok. Zaten ne zaman yayınlanacak ne olacak da belli değil. Bekleyip göreceğiz. Bir gelişme olursa da zaten bizden alırsınız haberi.

4- Wolverine 3 (3 Mart 2017)

image1

Hugh Jackman’ı son kez Wolverine olarak göreceğimiz film 2017’de vizyonda olacak. Yayınlanan set fotoğraflarına bakacak olursak daha yaşlı bir Wolverine görecekmişiz gibi geliyor.

5- X-Men: The New Mutants (Tarihi henüz kesinleşmedi)

x-men-professor-x-planned-for-new-mutants-movie_5tyn.640

Josh Boone’un yönetmenliğini yapacak olan film bugüne kadar gelmiş geçmiş en gizemli X-Men filmi olacak diye söylentiler var. Daha da başka bir bilgi yok. Bunu da bekleyip göreceğiz.

EVET HEPSİNİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ! ♥

AjoAZTo


Paylaşmak ister misiniz?

154
312 shares, 154 points

0 Comments

Yorum Yazın