Uzaylılardan Sinyal Mi Alıyoruz?


Gökyüzünü dinleyen bilim insanlarının uzak bir galaksiden altı anlamlı sinyal alması ve bu sinyallerin 2012’den bu yana düzenli olarak gelmesi kafalarda soru işaretleri yarattı. “Bu sinyal uzaylılardan mı geliyor?”

“Yıllardır süre gelen uzaylılar varsa sinyalleri neden bize ulaşmıyor?” sorununa cevap bulunmuş gibi duruyor.

Derin uzaydan birbirini tekrarlayan 6 adet sinyal aldıklarını açıklayan bilim insanları aynı bölgenin 2012’de gelen ilk sinyalden bu yana izlendiğini ve bu bölgeden geçen 4 yıl içinde 17 benzer sinyal alındığı açıklandı.

ABD’de bulunan Green Bank teleskobu tespit edilen sinyallerin anlamının çözülmesinin henüz mümkün olmadığı ancak bu sinyallerin doğal sebepler radyo sinyalleri olması ihtimalinin çok küçük olduğu belirtildi.

Fast Radio Bursts (FRBs) adı verilen bu sinyalleri doğal değerlerin çok üstünde ve odaklı enerjiye sahip olduğunu ifade eden bilim insanları bu sinyallerin başka bir galakside yaşayan medeniyetlerin varlığına delil olabileceğini ifade etti.

FRBs oluşumunun doğal olarak yalnızca iki nötron yıldızının çarpışarak kara delik oluşması ile ortaya çıkabileceğini açıklayan bilim insanları gelen sinyallerin akıbetini asla tam olarak açıklayamayacak olsa da biz inanmaya devam ediyoruz.

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Gerildim! Gerildim!
0
Gerildim!
İlginç İlginç
0
İlginç
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Yerim! Yerim!
0
Yerim!
Iyy! Iyy!
0
Iyy!
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Tebrikler Tebrikler
0
Tebrikler
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Çok Cool Çok Cool
0
Çok Cool
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beynin Yandı Beynin Yandı
0
Beynin Yandı

Comments 0

Yorum Yazın

Uzaylılardan Sinyal Mi Alıyoruz?