X-Men Severler, Devir Teslime Hazır Olun: 5 Seneye Wolverine Kadın Olacak


165
343 shares, 165 points

Daha henüz ilk cümle Facebook önizlemesinden çıkarken söyleyelim, bu bir bilgi değil, bu bir tahmin. Ama hemen ardından, bu cümleye şöyle bir ilave yapalım: Bu gayet dolu bir tahmin. Muhtemelen sizin de yaptığınız bir tahmin. X-Men’in altındaki solo Wolverine serisinin üçüncü filmi Logan‘ın Old Man Logan’ı uyarlayacağı belli olduğundan beri yapılan bir tahmin. İlk fragmanla, Logan’ın afişteki elini tutan o kızın Laura Kinney olduğu kesinleşince, iyice şiddetlenen bir tahmin.

Peki neye dayanıyor? Her şeyden önce, şuna: X-23 çizgi romanlarda bu titri aldı zaten. An itibariyle Marvel çizgi roman evreninde, bir adet Logan var; fakat kendisi tüm Marvel evreninin parçalanmış multi-evrenden kalan yama dünya Battleworld olduğu günlerden arta kalmış, Old Man Logan evrenindeki Logan. Huysuz, aksi bir dede yani. Esas Wolverine’lik görevini, Wolverine’in genetik ikizi X-23, yani nam-ı diğer Laura Kinney yürütüyor.

Üstelik bu, Marvel’ın benzer devir teslimlerine kıyasla hayranlar tarafından harika kabul edildi. Tom Taylor’ın yazdığı seri hâlâ güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Yani Fox, atıyorum yarın öbür gün Marvel’ın bir noktada Chris Evans’ın kontratı bitince Anthony Mackie’ye o teklifi götürmek zorunda kalması olasılığı kadar kabul edilmesi zor bir devir teslimle yüz yüze değil. Hayranlar zaten bir veya öteki şekilde, muhtemelen de X-Force günlerinden kalan bir krediyle, olurunu vermişler Kinney’ye.

Bu işin “neden” kısmı. Bir de “nasıl” var elbette. Malumunuz, Logan, Hugh Jackman’ın son X-Men filmi. Bu kesin bilgi. Hatta Jackman defalarca yineledi bunu. Zaten Old Man Logan’dan ağır esinlenecek bu hikayede, gidilecek başka bir yer de yok. Film 2024’te geçiyor, ilerisi de kalmadı yani. E durum buyken, Jackman bayrağı bırakacakken, son filmine çizgi romanlarda o bayrağı kapmış karakteri koymak, kazara yapılmış bir hareket midir? Sanmıyoruz. Siz ne diyorsunuz?


Paylaşmak ister misiniz?

165
343 shares, 165 points

0 Comments

Yorum Yazın