MILLER-REYNOLDS Ayrılığının Sebebi Belli Oldu Ve… REYNOLDS Haksız Gibi Be!


173
312 shares, 173 points

Kendimizi biraz şöhret boşanması hakkında yazan magazinci gibi hissediyoruz. Daha doğrusu, hayatımızda ilk defa o magazincilerin coşkusunu anlayabiliyoruz sanırım. Çok sevdiğiniz, size de ekmek kazandırmış bir çiftin, bir anda beklenmedik bir şekilde ayrılmasını irdelemek, deşmek; biraz olsun bir mantık çerçevesine oturtmaya yarıyor. İnsanın içi hafifliyor yani.

Ryan Reynolds – Tim Miller ayrılığında da böyle oldu işte. Geek basını iki gündür işi gücü bıraktı, 2016’nın en büyük sürprizini yaratmış bu aşk evliliği neden dağıldı onu çözmeye çalışıyor. İlk etapta gelen dedikodular, meselenin Cable’ı kimin oynayacağı üzerine çıktığını iddia etmişti. Şimdi TheWrap istikametinden gelen dedikodulara göre, durum bundan çok daha derinmiş.

Deadpool

İddialara göre, ilk filmin başarısından sonra bizim dörtlü, yani Ryan Reynolds, Rhett Reese, Paul Wernick ve Tim Miller, filmin devamının nasıl çekileceği yönünde bir fikir ayrılığına düşmüş. Reese, Reynolds ve Wernick, yine benzer bir biçimde, düşük bütçeyle, gerilla tarzı çekip aynı şimşeği tekrar yakalamak istemişler. Miller ise çok kısa bir biçimde, “Abi ilk filmde parayı bulduk, ortaya biraz daha koyalım da şık bir şeyler yapalım, dostlar alışverişte görsün” şeklinde özetleyebileceğimiz bir görüşe meyletmiş. Nihayetinde üçün fendi, biri yenmiş, Miller projeden ayrılmış.

Bize soracak olursanız, burada… Ya söylemek istemiyoruz, ama Reynolds haksız biraz. Çünkü o ilk film, tekrar edilemez, yinelenemez bir şeydi. Yıldızların bir araya gelmesiydi yani. Burada onulmaz olanı tekrar oldurmaya çalışmak yerine, Miller’ın düşüncesi gibi “üstüne kat çıkalım” demek bana daha doğru geliyor. Ve en nihayetinde, iki yazar ve bir oyuncunun bunu düşünmemesi de normal elbette. Onlar o kadar bütün görmüyorlar son projeyi, üçü de sette son “kestik” denildikten sonra dağıldılar. Çekmesi kesin çok eğlenceli olan o gerilla sahneleri, bir araya getirmek onların işi değildi. O yüzden biz biraz Miller’cıyız sanırız bu boşanmada. Hoş fayda etmez ama…


Paylaşmak ister misiniz?

173
312 shares, 173 points

0 Comments

Yorum Yazın