Agresif Yeşil Devimizi Seviyoruz Ama Onu Tanıyor muyuz? Hulk Hakkında 5 Bilinmeyen


175
374 shares, 175 points

Bir düşünsenize, The Hulk onun hakkında çok az şey bildiğinizi öğreniyor ve üzüntüden, agresiflikten elini kolunu nereye koyacağını bilemiyor. O eli kolu kontrol edemezken, size ne olur, orası belli zaten.

Video:

Yetenekleri

1.Hulk

Hulk 100 ton ağırlığı kaldırabiliyorken sinirlendikçe bunu 4’e 5’e katlayabilir, bir keresinde bir dağı bile kaldırmıştı! Su altında veya uzayda nefes almasına bile gerek yok, derisi kurşun geçirmez olsa da onu da delmenin, yakmanın yolları var ama çok çok çabuk iyileşiyor! Bir sıçrayışta uzaya kadar ulaşan ve meteor gibi geri düşen Hulk, el çırpışı ile sizi sağır edebilir, ağaçları topraktan sökebilir! Bu arada, rahmetli babasının geri döneceği korkusu yüzünden hayaletleri de görebiliyor olduuğunu biliyor muydunuz?

Gerçek Kimliği

 2.Hulk
Dr. Robert Bruce Banner, nükleer fizisist bir babanın oğlu. Babası oğlunun çok zeki olmasını, hastalıklı bir şekilde genlerinin bozuk doğmasına bağlamış. Bruce’a sevgi vermemiş adam, bir de annesini öldürüp Bruce’u tehdit edince, küçük Bruce’ta büyük travmalar oluşuyor. İkinci bir kişilik geliştirmeye başlasa da buna engel oluyor ve öfkesini de her zaman bastıran, pısırık biri olup çıkıyor. Bir gün okuluna yerleştirdiği bir bomba başını belaya sokarken, askeriye bombanın dehasından etkilenip onu bir proje için işe alıyor. Ve burada o talihsiz kaza sonucu, yüksek miktarda Gama radyasyonuna maruz kalınca, sinirlendiğinde yeşil bir deve dönüşen, zavallı bir doktor kalıyor elimizde.

İlk Çıkış ve Sinema

3-Hulk

Bruce Banner, 1962 yılında Incredible Hulk ‘ın 1.sayısı ile okuyucu ile buluşmuş fakat 6 sayı sonra yayını durdurma kararı alınmış. Hulk’ın rengi ilk başta griymişi fakat o dönemin baskı kalitesi farklılıklar gösterdiği için yeni rengi Stan-Lee tarafından matbaa dostu bir renk olan yeşil olarak belirlenmiş. 1978 yılında kendi televizyon dizisine kavuşmuş ve Lou Ferrigno sadece Hulk’ı oynamış. Eric Bana’nın başrolde olduğu filmi unutursak, Marvel 2008 yılında Edward Norton ile “Incredible Hulk”ı çektiğinde, filmin sonunda Tony Stark, Avengers’ın haberini vermek için çıkıp gelmiş ve Marvel, Ironman’den sonra kendi sinema evrenini kurmanın en büyük adımını atmış olmuştu. Şimdi Mark Raffolo, hem Bruce Banner olarak hem de Hulk olarak en sevilen film kahramanlarından oldu.

Planet Hulk

4.Hulk

Artık tehlikeli olarak görülen Hulk, süperkahramanlar gizli örgütü illüminati tarafından alınan bir karar ile uzaya gönderilmişti. Skarr gezegeninde, gladyatörler gibi yaşayan Hulk, kendi imparatorluğunu kurmaya başlamıştı fakat dünyaya geri dönmenin bir yolunu bulduğunda, onu uzaya gönderen tüm süper dostlarından intikam almaya and içmişti. Ve General Ross süper kötüler ile bir anlaşma sonucu Hulk’a dönüşme kararı aldı. Sonuç olarak Red Hulk’a dönüştü. Yani kırmızı Hulk, aslında Bruce’un kayınpederi.

Betty Ross ve SHE-HULK

5.Betty Ross ve SHE-HULK

Hulk Gri adlı hikaye, Gri Hulk’ın nasıl yeşil forma dönüştüğünü yürek burkan bir hikaye ile anlatıyordu. Betty’nin ölmeden önce, onun yeşil gözlerine bakıyor ve onu asla unutmamak adına, bundan sonraki her dönüşümünde, yeşil bir deve dönüşüyor. Fakat onun hayatındaki bir başka önemli kadını unutmayalım, She-Hulk! Akıllı ve güzel bir avukat olan Jennifer’ı, vurulduktan sonra onu çok seven kuzeni Bruce son anda kurtarmış ve ona kendi kanını vermek zorunda kalmıştı. Artık Hulk’a dönüşebilen Jennifer, avukatlığa devam ettiği gibi süper kahramanlığa da atılabilmişti.

EXTRA!

6-Hulk

DC ve Marvel’ın ortak yapımında Hulk, DC’nin zombi düşmanı Solomon Grundy ile birleşmiş ve ortaya Skulk çıkmıştı.

Hulk’ın Televizyon dizisi ise o zamanlar garip bir şey yapmış ve Bruce Banner’ın adını David Banner olarak değiştirmişti ve buna sebep olarak da isim ve soyismin aynı harfle başlamasını gerçekçi bulmadıklarını dile getirmişlerdi. Banner’ı oynayan kişinin gerçek adının Bill Bixby olması bu tezi yalanlarken, gerçek daha sonra ortaya çıktı; CBS yapımcıları Bruce Banner isminin kulağa eşcinsel bir çağrışım yaptığını düşünmüşlerdi.

Bruce Banner’ın ölümünü ise, Ezgi’nin harika anlatımı ile aşağıdaki videoda, gözlerinizin dolması garanti bir anlatım ile dinlemenizi tavsiye ederim; “Hulk tek olan… Hulk, üşüyor.”..


Paylaşmak ister misiniz?

175
374 shares, 175 points

0 Comments

Yorum Yazın