Artık DOKUNMATİK DÖVMELER Geliyor, Seyreyle Gümbürtüyü


150
187 shares, 150 points

İleri teknoloji ürünü olan ve kolaylıkla orada burada kullanabilen hologramik icatları yıllardır hep filmlerde görürdük. Ama işler artık değişiyor gibi. Aylar öncesinde deriye işlenebilen dövmelerle ilgili minik bir haberimiz olmuştu sizlere hatırlarsanız, işte o haber almış başını gitmiş ve hatta gelişerek kapımıza kadar gelmiş. Nisan’da duyurduğumuz bu haber, daha o zaman görünüş ve amaç bakımından oldukça basit bir yöntemken, şimdi aradan aylar geçtikten sonra inanılmaz bir ilerlemeyle kayda değer bir gelişim göstermiş.

Kolunuzda, dizüstü bilgisayarların dokunmatik faresinden hallice bir elektronik dövmenin olması gerçekten harika. Üstelik bu dövmenin amacı da durduğu yerde beklememiş, önemli adımlarla yolunda ilerlemiş. Zira bu yöntemle akıllı telefon ya da bilgisayar gibi elektronik aletleri kontrol etmeniz mümkün. Bilakis bilgileri iletmek, paylaşmak ya da depo etmek için de ideal bir yöntem.

Tüm bunları altından ya da özel bir kağıttan yapılma küçük yapıştırma misali dövmelerle yapabiliyor olmak gerçekten de harika bir gelişme. Daha birkaç ay öncesine kadar basit, tasarım açısından gelişmemiş ve kalın kağıt parçalarından ibaret olan bu yeniliğin şimdilerde istediğiniz gibi biçime sokulması mümkün. Tüm bu teknolojiyi gözünüze hoş görünen şekilde derinize uygulamanız gerçekten de inanması zor ama bir o kadar da muhteşem bir şey.

Bilemedik, siz ne dersiniz bu konuda? Tony Stark’ın teknolojisinden hallice olan bu gelişme hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyoruz doğrusu. Böyle bir imkanınız olsa, derinize bu türden bir dövme uygulamayı düşünür müydünüz mesela?

Haber Kaynağı: Science Channel


Paylaşmak ister misiniz?

150
187 shares, 150 points

0 Comments

Yorum Yazın