Bu Yılın En İyi 10 Bilgisayar Oyunu


127
218 shares, 127 points

İşte karşınızda bu yıl adından en çok söz ettiren ve beğenilen bilgisayar oyunları…

PES 2016K: ONAMI

– Çıkış tarihi 17 Eylül 2015

Geçen sezon çıkardıkları oyunla PES tutkunlarında hayal kırıklığı yarattılar. Ancak yeni versiyonda köklü değişiklikler yapıldı. Oyunda yakın kontrol ve bireysellik gibi özellikler öne çıkıyor.

pes2016k

ASSASSIN’S CREED: UNITY / UBISOFT

– Çıkış tarihi 13 Kasım 2014
1789’daki Fransız İhtilali sırasında Paris’te kaos hakim… Tam bu dönemde ortaya çıkan Arno, halkın yanında asilere karşı savaşırken, ihtilalin arkasındaki gerçek güçleride ortaya çıkarmaya çalışıyor.

ASSASSIN’S-CREED

METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN / KONAMI

– Çıkış tarihi 15 Eylül 2015
Dokuz yıl komada kalan Snake kendini bir hastanede bulur. Afganistan’da geçen oyunda at, araba, motosiklet ve tank gibi araçları da kullanma imkânı var. Oyunun müzikleri oldukça iyi.

METAL-GEAR-SOLID-V

GTA V / ROCKSTAR GAMES

– Çıkış tarihi 14 Nisan 2015
Aksiyon dolu oyun iki yıldır bekleniyordu. Farklı yeteneklere sahip Michael, Franklin ve Trevor karakterleriyle görevleri yerine getirebilir ya da şehirde istediğinizi yapabilirsiniz.

GTA

WITCHER 3 / NAMCO BANDAI GAMES

– Çıkış tarihi 19 Mayıs 2015
Yaratık avcısı Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ı bulmaya çalışıyor. İkinci oyuna göre 30 kat daha büyük bir haritayla karşımıza çıktı. Oyun, yan görevlerin de yapılmasıyla 100 saate çıkıyor.

WITCHER-3-

TOTAL WAR ATTILA / SEGA

– Çıkış tarihi 17 Şubat 2015
Atilla Avrupa’yı kasıp kavuruyor… Ülkenizi seçip diplomasi yapın, ekonominizi yönetin ve sınırlarınızı genişletin. Tabii gücünüz yetiyorsa. Ahmet Can, “Oyunun ses efektleri çok güçlü” diyor.

TOTAL-WAR-ATTILA

WORLD OF WARCRAFT WARLORDS OF DRAENOR / B.E.

-Çıkış tarihi 13 Kasım 2014
Efsanelerin başında gelen oyunun yeni ek paketinde, hikâye daha ilginç bir hale geliyor. Grom Hellscream, Ner’zhul, Gul’dan ve Blackhand gibi efsanevi karakterlerle seviye sınırı 100’e çıkarıldı.

WARCRAFT

FAR CRY 4 / UBISOFT

– Çıkış tarihi 18 Kasım 2014
Far Cry, yeni grafikleriyle çıtayı bir üst seviyeye çıkarıyor. Himalayalar’da bulunan Kyrat adlı hayali bir ülke… Buradaki diktatör Paga Min’e karşı mücadele ediyorsunuz ve onu devirmeye çalışıyorsunuz.

farcry4

MORTAL COMBAT X / WARNER BROS  

– 14 Nisan 2015
Seri, Johnny Cage, Goro ve Liu Kang gibi dövüş karakterleriyle devam ediyor. Senaryo modunda, dövüşçü seçemeyip verilen karakterle dövüşüyoruz. Ayrıca oyunda sizi bekleyen yeni bir süpriz karakter de var.

MORTAL-COMBAT-X-

CITIES: SKYLINES / PARADOX

– Çıkış tarihi: 10 Mart 2015
Belediyelerden şikayetçiyseniz kendi şehrinizi kurup, yönetin ve nasıl olması gerektiğini onlara gösterin. Oyuna başlamadan kafanızda bir şehir planı kurmanız gerek. Çünkü sonra işler fena karışacak.

CITIES--SKYLINES

 

 


Paylaşmak ister misiniz?

127
218 shares, 127 points

0 Comments

Yorum Yazın