En Fazla Aboneye Sahip 10 Türk Youtube Kanalı


136
250 shares, 136 points

Bu videoda en fazla aboneye sahip 10 Türk Youtube kanalını listeliyoruz. Listemiz Nisan 2015 abone rakamlarına göre yapıldı. Güncel rakamlar için ilgili kanalları ziyaret edebilirsiniz.

Listemizin 10’uncu sırasında gayet yakından tanıdığınız bir kanal var: Yapyap. Bu video hazırlanırken Yapyap’ın abone sayısı 365 bindi. Mediakraft’ın en popüler kanallarından biri olan Yapyap’ta pratik ipuçlarından eşek şakalarına pek çok içerik var. İlk videomuzu 1 Ağustos 2014’te yayınlamıştık.
https://www.youtube.com/user/yapyap

9. sırada Karadayı dizisinin resmi Youtube kanalı olan KaradayıTV var. Abone sayısı 410 bin. Ay Yapım’ın dizilerinden olan Karadayı halen atv’de yayınlanıyor. KaradayıTV’de de tahmin edeceğiniz üzere dizinin eski bölümlerini izleyebiliyorsunuz. Kanalın ilk videosunu yüklediği tarih 12 Ağustos 2012.
https://www.youtube.com/user/karadayitv

En fazla aboneye sahip Türk youtube kanalları listesinde sekizinci sıraya geldik. Yapyap kadar iyi tanıdığınız bir kanal bu: Oha Diyorum. İlk videomuzu yüklediğimiz tarih 15 Temmuz 2014. Mediakraft’ın en popüler kanalı olan Oha diyorum’un abone sayısı 455 bin.
https://www.youtube.com/user/OhaaDiyorum

Yedinci sırada bir oyun kanalı var: MuratabiGF. Abone sayısı 664 bin. Kanalda Minecraft’tan FİFA’ya her türden “let’s play” videosu izleyebilirsiniz. Kanalın kurucusu olan Murat Engin Ekin Antalya’da yaşıyor. İlk videosunu yüklediği tarih 8 Mayıs 2013.
https://www.youtube.com/user/MuratAbiGF

Altıncı sırada yine bir televizyon dizisinin kanalı var: KuzeyGüneyTV. Ay Yapım’ın bir diğer dizisi olan Kuzey Güney artık yayında değil ama eski bölümleri Youtube kanalında izlenebiliyor. Kanalın abone sayısı 738 bin. İlk videosunun yayınlandığı tarih 8 Ağustos 2011.
https://www.youtube.com/user/kuzeygun…

Beşinci sıraya geldik. Yine bir televizyon dizisi ve yine Ay yapım. Bu seferki MedcezirTv. 740 bin aboneye sahip olan kanalın ilk videosu 6 Ağustos 2013’te yayınlanmış. Medcezir’in fragmanları ve televizyonda yayınlanan bölümlerini bu kanaldan takip edebiliyorsunuz.
https://www.youtube.com/user/medcezirtv

Dördüncü sırada bir müzik kanalı var: NetD Müzik. Doğan grubuna ait olan NetD sitesinin Youtube uzantısı olarak yayın yapıyor. Kanalın abone sayısı 860 bin. İlk müzik klibini yükledikleri tarih ise 4 Mayıs 2014.
https://www.youtube.com/user/netdmuzikk

Üçüncü sırada bir oyun kanalımız oturuyor: Burak Oyunda. Abone sayısı 915 bin. Ne mutlu ki yakında milyonu geçecek ilk Türk youtuber olacak. Kanalda Minecraft’tan GTA’ya geniş yelpazede oyun videoları var. Kanalın kurucusu olan Burak Şahin Isparta’da yaşıyor. İlk videosunu 12 Haziran 2012’de yüklemiş.
https://www.youtube.com/user/MultiRawen

Listemizin ikinci sırasında eski televizyon dizilerini, eski filmlerden parçaları ve film tanıtımlarını yayınlayan TurkwebTV var. Kanalın abone sayısı 950 bin. Çeşitli yapım firmalarından topladıkları içerikleri bu kanalda izleyici ile buluşturuyorlar. İlk videolarını 5 Ocak 2012’de yayınlamışlar.
https://www.youtube.com/user/TurkWebTV

Ve geldik en fazla aboneye sahip olan Türk Youtube kanalına. Türkiye’nin en ünlü komedyeni Cem Yılmaz. Abone sayısı 1 milyon 825 bin. Geçmişte Cem Yılmaz’ın şovlarından videolar yayınlanıyordu ama şu an genelde konuk olduğu televizyon programları ve oynadığı reklamlar var. Kanala yüklenen ilk videonun tarihi 20 Ocak 2012.
https://www.youtube.com/user/cmylmz

OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.


Paylaşmak ister misiniz?

136
250 shares, 136 points

0 Comments

Yorum Yazın