İnternette Sıkılanlar İçin Dünyanın En İyi 24 Sosyal içerik Sitesi


173
312 shares, 173 points

Sosyal Medyaların ardından günümüz internet sitelerinin geldiği nokta sosyal içerik siteleri. Yani web istesinin içeriğini site sahipler veya bir kurum değil direk sitenin ziyaretçileri oluşturuyor ve takip ediyor. Örnek bizin sitemiz buzzgibi.com veya Türkeyinin en popüler sosyal içerik sitesi Onedio.com birer örnektir ama bu yazımızda dünya genelinde en başarılı 24 Sosyal içerik sitesini sizin için derledik.

Dünyanın En İyi 24 Sosyal içerik Sitesi

Aşağıda sunacağımız Sosyal İçerik sitelerinin konuları sadece haber değil özellikle sonlara doğru çok ilginç ve eğlenceli içerikler göreceksiniz.

#1 Bored Panda

Bored Panda Sosyal içerik Sitesi
boredpanda.com

İlginç bir isime sahip web sitesi Türkçeye sıkılmış Panda şeklinde tercüme edilebilir. İçerik konusunda oldukca dolu olan web sitesi Komik iöerikler, seyehat, fotoğraf, illüstrasyon, hayvanlar, teknoloji, tasarım gibi kategorilerle dolu dolu içerikler sunmaktadır. Siteye üye olarak siz de içerik ekleyebilir veya içerikleri puanlandırabilirsiniz.
https://www.boredpanda.com


#2 Brain Pickings

Brain Pickings Sosyal içerik Sitesi
brainpickings.org

Derin araötirmalar yapan Brain Pickings sitesinde inanılmaz faydalı ve düşünce kışkırtıyorsa blog yazılarının derinliklerine dalarak bilginizi genişletmeyi deneyin. Ayrica sitedeki kitap incelemelerini takip ederek harika kitaplar bulabilirsiniz. Eğlence veya magazin gibi sosyal içerik yerine daha çok ufkunuzu açacak birşeyler arayanlar için.
https://www.brainpickings.org


#3 TED

TED Sosyal içerik Sitesi
Ted.com

TED yani açılımı ile (Technology, Entertainment, Design) fikir ve bilgileri yayınlamak için bir organizasyondur. Kar amacı gütmeyen kuruluş, dünyanın dört bir yanındaki insanların şaşırtıcı fikirlerini ve deneyimlerini kısa konuşma gösterileri yoluyla paylaştığı konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Kesinlikle bu siteyi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. İlgilendiğiniz konulardan hemen hemen her konuda video görüşmeleri bulabilirsiniz.
https://www.ted.com


#4 Laughing Squid

Laughing Squid Sosyal içerik
Laughingsquid.com

Laughing Squid, eğlenceli ve ağılıklı olarak komik içerikler bulabileceğiniz sosyal içerik sitesidir. Sanat, kültür ve teknoloji gibi kategorileri olan site genellikle fotograf, gif ve videolarla zenginleştirilmiştir. Sık sık gün içerisinde bir çok defa güncellenen ve kısa kısa paylaşımlar yaptığı için taramak ve takip etmek sanki çerez yemek gibi oldukça kolaydır.
https://laughingsquid.com


#5 Vsauce

Vsauce Web Sitesi
vsauce.com

Vsauce, 10 milyondan fazla aboneye sahip inanılmaz derecede popüler ve başarılı bir YouTube kanalıymış (birkaç sihirbaz kanalına sahip). Videolar, kanal yaratıcısı Michael Stevens’in izleyicilere, neredeyse modern bir Bill Nye The Science Guy’ı andıran her tür inanılmaz konu hakkında öğrettiği ilginç eğitim içeriğine odaklanır. Vsauce web sitesinde, tüm Vsauce kanallarında gezinebilir ve videoları izleyebilirsiniz.
http://www.vsauce.com


#6 Oddee

Oddee
Oddee.com

Garip şeyler sever misin? Muhtemelen başka hiçbir yerde bulamayacağınız en çılgın, tuhaf ve en tuhaf içeriğe sahip en popüler sosyal içerik sitesi ve bloglardan biri olan Oddee’ye göz atmanız gerekiyor. Çoğu içerik listeler şeklindedir, bakmanız gereken çok sayıda fotoğraf ve video vardır. Kategoriler sanat, yerler, nesneler, reklamlar, bilim, tıp, ev tasarımı, isimler, insanlar, hediyeler, hikayeler, teknoloji ve daha fazlasını içerir.
https://www.oddee.com


#7 Archie McPhee’s Geyser of Awesome

Archie McPhees Geyser of Awesome
Geyserofawesome.com

Archie McPhee çılgın, tuhaf şeyler satan yenilikçi bir mağazasıdır (şu ikonik at maskeleri gibi). Onların blogları, “Şömineler Awesome”, kontrol etmeye değer bir blog. Yayınlar, garip ve müthiş bir kombinasyondur, çok sayıda fotoğraf artı açıklamalar vardır. Archie McPhee’s Geyser of Awesome ayrıca bir Tumblr blogudur, Eğer Tumblr blogunu takip ederseniz güncellemlerinden haberdar olabilirsiniz.
http://geyserofawesome.com


#8 Funny or Die

Funny or Die
Funnyordie.com

Komedi sever misin? Öyleyse gülmekten ölebileceğiniz bir yerdesiniz. Bu web sitesi tamamen kullanıcıların, komedyenlerin ve ünlülerin eskiz şaklarından yararlanmaya adamıştır. Site de çok komik ve özel video içerikleride bulunmaktadır ve bazılar internette oldukça populerdir. İnternet başındayken eğlenceli vakit geçirken ve gülmeyi planlıyorsanız bu siteyi tasiye ederiz. Zaten sloganları da eğlen ya da öl.
https://www.funnyordie.com


#9 College Humor

College Humor
Collegehumor.com

Takip etmenize değer diğer bir büyük komedi web sitesi, çok eğlenceli ve komik makaleler, videolar ve fotoğraflar bulabileceğiniz bir yer olan College Humor ‘dur. Web sitesinde ayrıca, sizi güldürmek için tasarlanmış orijinal video içeriğine sahip, 10 milyondan fazla abone saygın bir YouTube kanalı var.
http://www.collegehumor.com


#10 StumbleUpon

StumbleUpon Sosyal Medya
stumbleupon.com

Sıkıntı yaşıyorsanız ve StumbleUpon’un sonsuz şaşkınlığını hiç yaşamamışsanız, şimdi şansınız. StumbleUpon, eski internet siteleri aracılığıyla yayın yapan TV kanalıyla karşılaştırılabilir bir servistir.
İlgi alanlarınıza dayalı olarak siteler arasında “takılabilirsiniz”; StumbleUpon’u yaptıklarınızı ve beğenmediğinizi bildirecekleri bir başparmak yukarıya veya başparmak aşağı doğru verebilirsiniz.
https://www.stumbleupon.com


#11 The Useless Web

The Useless Web
Theuselessweb.com

StumbleUpon’dan daha eğlenceli biraz şey mi ihtiyacınız var? Yararsız Web, biraz da benzer bir web sitesidir, tek amacı İnternette bulunan en anlamsız web sitelerini göstermektir. Birini bulmak için büyük pembe düğmeyi tıklamanız yeterlidir, otomatik olarak yeni bir sekmede açılacaktır.

Dilerseniz, alt taraftaki bağlantıyı kullanarak kendinizden bir tane gönderebilirsiniz.
http://www.theuselessweb.com


#12 Giphy

Giphy
Giphy.com

Hareketli GIF’leri sever misiniz? Biliyor musunuz, birkaç saniyeliğine hareket eden ve daha sonra baştan başlayacak sessiz görüntüler? Bunu yaparsan, Giphy’yi seveceksin.

Giphy, Internet’in GIF’ler için arama motorudur. Aranacak bir şeyiniz olmasa bile, ön sayfadaki eğilimlerinize bakabilir veya kategoriler arasında gezinmek için biraz zaman harcayabilirsiniz.
https://giphy.com


#13 The Oatmeal

The Oatmeal
Theoatmeal.com

Matthew Inman tarafından yapılan “The Oatmeal”, popüler mizah web sitesinde hevesli çizgi romancı sevgilisi ve quiz takerini ağırlıyor. Onun tuhaf çizimleri esas olarak, gerçek hayatta asla mümkün olmayacak olan ilişkili yaşam durumlarına, eğitime ve çılgın hikayelere dayanıyor.

Şakalardan bazıları bazı insanlar için kaba görünebilir, ancak ortalıkta yatan İnternet kullanıcısı büyük olasılıkla onlardan harika bir tekme alabilir.
http://theoatmeal.com


#14 BuzzFeed

BuzzFeed
Buzzfeed.com

Şüphesiz BuzzFeed’i duymuşsundur. Viral, haber değeri olan ve hatta anlamsız olan her şey için çevrimiçi en popüler sitelerden sadece bir tanesidir.

Eğlenceli sınavlar ve GIF’lerden üretilen listiciklerden, son dakika haberciliğine ve uzun formlu gazeteciliğe kadar her şeyi bulabilirsiniz. Biraz daha dikkat dağıtırsanız, BuzzFeed gidilecek yerdir.
https://www.buzzfeed.com


#15 Explosm

Explosm
Explosm.net

Webkomikler sizin için olan bir şeyse o zaman Cyanide ve Mutluluğu biliyorsunuz – orada en popüler ve komik web komisyonlarından biri.

Her gün yeni bir web komisyonu var, ancak rastgele çizgi filmleri izlemek için web sitesine gidip soru işareti düğmesine tekrar basabilirsiniz.
http://explosm.net


#16 Reddit

Reddit
Reddit.com

Reddit’e “internetin ön sayfası” denir. Bu, kategorilerin veya ilgi alanlarının bölümlerine ayrılmış bir topluluk kuruludur. Kullanıcılar, paylaşmaya değeceklerini düşündükleri makalelere, fotoğraflara veya videolara bağlantılar gönderir; herkes bunu yükleyebilir veya onları reddedebilir.

En fazla yükselmiş bağlantılar üste itilir. StumbleUpon senin şeyin değilse, Reddit iyi bir alternatif olabilir.
https://www.reddit.com


#17 Engrish

Engrish
Engrish.com

Yanlış yazılmış ifadelerden ve yanlış yazılmış dilbilgisinden kurtulursanız, Engrish.com sizin için bir site olabilir.

Bu, dünyanın dört bir yanından imza veya ürün paketleme gibi yazım ve dilbilgisi hataları bulaşan fotoğrafları çeken ya da sadece çeviri hatalarıyla ve İngilizce ile olan aşırı alışkanlıktan ötürü tamamen farklı bir mesaj taşıyan bir sitedir.
http://www.engrish.com


#18 Hyperbole and a Half

Hyperbole and a Half
Hyperboleandahalf.blogspot.de

Hyperbole and a Half, detaylı Microsoft Paint çizimleriyle sol hikayesini anlatmak için yeteneği olan genç bir kadın olan Allie Brosh tarafından oluşturulmuş bir Blogger blogudur. O, blogunun gerçekten bir web komik değil, ama gerçekten bir blog da değil diyor.

Ne olursa olsun, göz atmak için olağanüstü renkli ve komik bir site. Köpeklerin, gökkuşumlarının ve diğer şeylerin tuhaf çizimlerine bayılırsan, o zaman bu şeye aşık olmak zorunda kalırsın.
http://hyperboleandahalf.blogspot.de


#19 Cracked

Cracked
Cracked.com

Cracked, sloganlarına göre “1958’den beri Amerika’nın Tek Mizah Sitesi” diyor. Cracked zamansız liste yayınları ile ünlüdür. Köşe yazarı ve katkıda bulunan yazarlar tarihten TV’ye ve filmlerden internet teknolojisine kadar değişen konular hakkında esprili, eğlenceli makaleler hazırlarlar.

Onlar da komik yaratıcı bir video bölümü var. Listedeki ilk iki siteye kıyasla görsel içeriğe biraz daha az güveniyor olmasına rağmen Cracked hakkındaki makaleler okunmaya ve tekrar tekrar paylaşmaya değer.
http://www.cracked.com


#20 FAIL Blog

FAIL Blog
failblog.cheezburger.com

FAIL blogu, bu diğer sitelerin çoğundan çok daha uzun süredir var ve harika içeriği sayesinde hala güçlü oluyor. I Can Has Cheezburger ağının bir parçası olan Fail Blog, en felaket ve aptal durumları gösteren mizahi resimleri ile tanınan bir sitedir.

Tüm fotoğraflar “FAIL” başlığına fotoğrafta yer alıyor. Fail Blog, fotoğraflara ek olarak kendi sitelerine video ekliyor
http://failblog.cheezburger.com


#21 OMG Facts

OMG Facts
Omgfacts.com

OMG Gerçekleri, site izleyicileri tarafından oylandığı haliyle çevrimiçi olarak en ilginç olguların bazılarını getiriyor. Tüm gerçekler iyice araştırılmış ve tarih, bilim, siyaset, seks ve daha pek çok konuda konuları içermektedir. Siteye katkıda bulunmak için bir fikriniz varsa kendi gerçeğini gönderebilirsiniz. Ayrıca, sitede en çok oy alan en seçkin bazı bilgiler için Üst Bilgiler bölümüne göz atabilirsiniz.
https://omgfacts.com


#22 Damn You Auto Correct!

Damn You Auto Correct
Damnyouautocorrect.com

Akıllı telefonunuz varsa, muhtemelen whatsapp gibi bir mesajlaşma programı kullanırken yazdığınız metini otomatik düzelteyim derken saçma sapan bir metin yazıp göndermek gibi sorunlar yaşamışsınızdır. Damn You Auto Correct, bir mobil cihazda doğru otomatik olarak gelen tüm iletişim sorunlarını yaşayan insanlar arasında geçen komik metin ve yazışmaları sunuyor. Gerçekten başka bir şey demek istediğimizde ne tür kelimelerin yanlışlıkla ortaya çıktığı konusunda şaşıracaksınız.

http://www.damnyouautocorrect.com


#23 Awkward Family Photos

Awkward Family Photos
Awkwardfamilyphotos.com

Günümüzde hemen hemen herkesin şu anda başkalarına göstermekten utanç duydukları fotoğrafı vardır. Bu site de bu tip eski nostaljik ve tuaf fotografların yayınlandığı ilginç bir site. Siteye gereseniz sanki tüm dünyadaki aileler, komik aile fotoğraflarını göndermek için akın ediyormuş gibi düşüneceksiniz. Korkunç saç ve kıyafetlerden kostüm temalı aile portrelerine kadar, bu sitenin internette çok büyük hitte sahip olduğu şaşırtıcı değil. Siz de kend aile fotograflarını gönderebilirsiniz.
http://awkwardfamilyphotos.com


#24 People of Wal-Mart

People of Wal-Mart
Peopleofwalmart.com

Eğer üstteki Awkward Family Photos sitesini beğendiyseniz eminiz bu siteyide çok seveceksiniz. Amerikanın ünlü süpermarketi Wal-Mart mağazasını ziyaret edip göze çarpan ilginç kişilerin fotograflarının paylaşıldığı garip bir websitesi. Wal-Mart insanları, ilginç ya da şok edici giyimli, tuaf görünümlü insanların fotoğraflarını sunuyor. Sitede ferçekten çok ilginç fotograflar var bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
http://www.peopleofwalmart.com


Paylaşmak ister misiniz?

173
312 shares, 173 points

2 Comments

Yorum Yazın