İzlerken Tahtaya Vurup Pişmiş Tavuktan Daha Talihsiz Diyeceğiniz 14 Dizi Karakteri


175
343 shares, 175 points

Acılarıyla ruhunuzu daraltan, denize düşse sarılacak yılan bulmaktan bile aciz, zavallı insanlar bunlar. Bazıları kötü de olsa, yazık ya bu kadar da olmaz, acıyın onlara.

İşte karşınızda en Talihsiz Dizi Karakteri;

Game of Thrones – Jon Snow

Anası yok. Piç diye dışlandı durdu. Sonra babası da hakkın rahmetine kavuştu. Tam abisi kral olacak diye sevinirken, o da nalları dikti. Bu da aldı başını uzak diyarlara gitti. Her gittiği yerde kendini kanıtlamak için didindi durdu. Gitti düşmanına aşık oldu. O kadını gözünün önünde vurdular zaten. En sonunda da buna Sezar muamelesi çeken arkadaşları sırtından hançerleri saplayıverdiler. Öldü diyorlar da, o bile şaibeli.
Game-of-Thrones-Jon-Snow

Asmalı Konak – Ayşe Melek

Dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışan Ayşe Melek, Seymen ve Bahar’ın ilişkisini bozacağım diye etmediği kötülük kalmadı. Gel gör ki başarılı olamadı. Hatta gitti kendisiyle evlenmek isteyen adamdan da ayrıldı. İyice tek başına kaldı, psikolojisi bozuldu. Kapadokya’ya yerleşeceğim diye tutturmuştu, oradan da taşınmak zorunda kaldı. Foyası ortaya çıktı. Bir de üstüne bacağı falan kırıldı. Öyle yapayalnız, evde kaldı işte.
Asmali-Konak-Ayse-Melek

Medcezir – Nevin

Kocası pis işlere bulaştı, ortadan kayboldu. Kadın iki çocuğuyla yalnız kalınca para kazanmak için pavyon şarkıcısı oldu. İstemediği başka bir adamla evlendi. Büyük oğlu Kenan da pis işlere bulaştı, hapse girdi çıktı. Küçük oğlu Yaman’ın sevgilisi Mira’nın annesiyle yattı kalktı. Kadın hamile kaldı. Mira da gitti Kenan’ı vurdu. Kenan iyileşti. Yaman da zilyon kez vurulup hapse girdi çıktı. Gitti abisini vuran kızla evlendi. Nevin ise oğullarının kendisine yaşattığı acıyla, tek başına öyle sığıntı gibi yaşamaya devam.
Medcezir-Nevin

Kavak Yelleri – Aslı Zeybek

Babası hapse girdi. Ablası, Aslı’nın en yakın arkadaşlarından birinin babasıyla yatıp, hamile kaldı. Çocuğu doğurdu, herkes olan biteni öğrenip bunları dışladı. Aslı gitti Efe’ye aşık oldu. Efe öldü. Aslı, doktor olacağım diye İstanbul’a gitti. Orada başka birine aşık oldu. Aşık olduğu çocuk bilmeden gidip Efe’yle tanıştı. Efe meğersem ölmemiş. Aslı’yla Efe yeniden sevgili oldular. Sözde evlendiler, Efe yine öldü. Bu sefer gerçekten. Aslı da çocuğunu kendi kendine doğurdu.
Kavak-Yelleri-Asli-Zeybek

Adını Feriha Koydum – Cansu

Aşık olduğu sosyetik zengin adam Emir, gitti kapıcının kızı Feriha’ya aşık oldu. Emir’i elde etmek için Feriha’ya kötülük konusunda elinden geleni ardına koymadı; ama hiçbiri de işe yaramadı. Bütün foyası ortaya çıktı. Babası eve uğramaz olunca, üvey annesi gitti babasını aldattı. Öğrenince kadını evden kovdu, yalnız kaldı. Psikolojisi iyice bozuldu. Hastaneye kaldırıldı. Emir de gitti Feriha’yla evlendi.
Adini-Feriha-Koydum-Cansu

Aşk-ı Memnu – Firdevs Yöreoğlu

Kocası aldattı, öldü. Zengin Adnan Bey’le evleneceğim sanarken kızı Bihter gitti aynı adamla evlendi. Firdevs evsiz kaldı, sığıntı gibi kızının yalısına yerleşti. Bihter gitti Adnan’ın manevi oğlu Behlül’e aşık oldu. Firdevs olayları düzelteyim derken, beceremedi. Bari kendimi kurtarayım diye zengin başka bir adam buldu. Tam onunla evlenecekken, her şey ortaya çıktı. Adam bunu istemedi, kaçtı. Bihter intihar etti. Firdevs’e felç indi.
Ask-i-Memnu-Firdevs-Yoreoglu

Breaking Bad – Walter White

Kanser olduğunu öğrendi. Para bulmak için metamfetamin adlı uyuşturucu üretmeye başladı. Bir de katil oldu; yoluna taş koyanları öldürmek zorunda kaldı. Karısı tarafından hunharca aldatıldı. Ailesi parçalandı. Yeraltı ortamından insanlarla papaz oldu. En sonunda da her şeyi sonlandırmak için kalan düşmanlarına karşı yaptığı plan sonrası kendi de hakkın rahmetine kavuştu.
Breaking-Bad-Walter-White

Lost – John Locke

Babasını kurtarmak için ona böbreğini verdi; ama babası onu hastanenin camından aşağı attı. Kötürüm oldu. Bindiği uçak adaya düştü. Baktı ki yürüyebiliyor; kafayı kaderle bozdu. Adada kaderini aradı durdu. Her bulduğu deliğe girdi çıktı. Her şeye burnunu sokuyor diye Benjamin tarafından öldürüldü. Bitti mi? Yok bitmedi, kara duman olarak hortlayıp geri geldi.
Lost-John-Locke

Gossip Girl – Georgina

Manhattan’dan taşınınca arkadaşları dışladı. Eski arkadaşı Serena’ya şantaj yaparak tekrar aynı hayata dönmeye çalıştı. Foyası ortaya çıktı. Yine dışlandı. Giitti Rusya’da birinden hamile kaldı. Çocuğu da saftirik Dan’e kakaladı. Bir anda ortadan kaybolup hayatını yaşadı, geri geldi. Sonra vazgeçip geri geldi. Çocuğu sahiplendi. Tüm kötülükleri ortaya çıkınca da şehirden sürüldü, gitti.
Gossip-Girl-Georgina

Muhteşem Yüzyıl – Mahidevran

Valide Sultan olma yolunda ilerlerken, başına Hürrem geldi. Ezildi, dışlandı. Başka saraya gönderildi. Oğlu öldürüldü. Herkese lanetler okudu. Saçlarına aklar düştü. Sokağa atıldı. Beş kuruşsuz kaldı. Karalar bağladı.
Muhtesem-Yuzyil-Mahidevran

Kuzey Güney – Banu

Aşık olduğu adam Güney, sırf parası için onunla evlendi. Tam mutlu olacağım sanarken bir de adamın patavatsız anası çıkageldi. Kendi annesinden tut kardeşine, kocasına hayatında herkes bir işler çevirdi, ona da yalan söyledi. Kocası aldattı. Banu’nun psikolojisi bozuldu. Aslında iyi olabilirdi ama onu delirdiğine ikna ettiler. Hastaneye kapattılar. Çocuğunu da ilaçlar yüzünden düşürdü. Kendini de hastanenin çatısından aşağı attı.
Kuzey-Guney-Banu

Merhamet – Şadiye

Çocukluğu babasından dayak yiyerek geçti. Abisi büyüyünce ondan da dayak yedi. Ablası kaçtı, okudu, avukat oldu. Şadiye okuyamadı, gitti bir pastanede iş buldu. Orada bir çocuğa aşık oldu. Abisi Şadiye’yi mahalledeki yaşlı teyzeye sattı. Aşık olduğu çocuk öğrenince gitti adamı vurdu, hapse girdi. Şadiye kötü yola düştü. Ablası, Şadiye’yi bulup yanına aldı. Şadiye’nin psikolojisi bozuldu. Hapisteki eski sevgilisiyle evlenecekti, sonradan çocukta onu istemedi.
Merhamet-Sadiye

Öyle Bir Geçer Zaman ki – Cemile

Kocası Ali Kaptan tarafından aldatıldı. Adam gitti Caroline ile evlendi. Zilyon tane çocukla ortada kaldı. Bir de adamın anası var. Ortanca kızının kocası tutuklandı. Küçük kızı zengin adamla evlendi diye sevinirken öldü. Ortanca oğlu Mete delirdi, evi yaktı. Küçük oğlanın psikolojisi bozuldu. Bir ara kendisi bir evleneyim dedi. Olmadı o adamda öldü. Eh en sonunda Ali Kaptan da öldü, kalan sağlar Cemile’nin.
Oyle-Bir-Gecer-Zaman-ki-Cemile

Yaprak Dökümü – Ali Rıza Bey

Kızı üniversiteyi kazanınca tek başına göndermem diye maaile İstanbul’a taşındılar. Oğlu Şevket, şirret kadın Ferhunde’yle evlendi, çalıştığı bankayı hortumlayıp hapse girdi. Kızları Leyla’yla Necla, Oğuz isimli aynı adama aşık oldular. Oğuz önce Leyla’yla evlendi, sonra onu Necla’yla aldattı. Leyla delirdi. Kardeşler düşman oldu. Büyük kızı Fikret de gitti tanımadığı 3 çocuklu bir adamla evlendi. O da aldatıldı. Karısı “Aman Ali Rıza ağzımızın tadı bozulmasın” diye tutturdu durdu. Adam da felç geçirdi, öldü gitti.
Yaprak-Dokumu-Ali-Riza-Bey


Paylaşmak ister misiniz?

175
343 shares, 175 points

One Comment

Yorum Yazın