Sahibi Hapse Girdiği İçin Yalnız Kalan Köpeğin Umut Dolu Hikayesi


160
312 shares, 160 points

Onunkisi diğerlerinden biraz farklı bir terkedilme hikayesi. Koltukları tırmaladığı veya artık eskisi kadar tatlı olmadığı için değil. Ya da sevilmediği, sorun çıkardığı için de değil. Onu çok seven sahibinin hapse girecek olması ve çok sevdiği köpeğinin de kendisiyle birlikte gelmemesi için çaresizlikten başvurulan yolların hüzünlü hikayesi. Sevgi köpeği Scooter’ın başından geçenleri öğrenmek için buyurun.

Güney Carolina’da bir marketin park alanına bırakılmış terrier köpek bulunuyor müşteriler tarafından.

980x (6)

“Bedava Köpekçik. Adım Scooter. Sahibim bugün hapse girdi.”

Screen-Shot-2017-03-28-at-3.08.07-AM-602x220
Yazılı bir karton parçasının ardında, kendisi için hazırlanmış bir çantanın üzerinde durarak bekliyordu Scooter onu birilerinin bulmasını. Neyse ki fazla uzun sürmedi bu bekleyişi.

Onu bulan çift hemen fotoğraflarını internete koydu ve sahibini aramaya başladı.

980x (7)
Fotoğrafları o kadar çabuk yayılmıştı ki herkes seferber oldu Scooter için. Bu sırada da haber South Eastern Homeless Animals adındaki lokal bir sokak hayvanlarını kurtarma grubunun kurucusu olan Paula Langford’ın önüne düştü.

Güneydoğu sokak hayvanlarını koruma ve kurtarma derneğinin kurucusu Paula Langford, hemen onu bulan çiftle iletişime geçti.

980x (11)

“Mikroçip okuyucuya sahibim ve ilk iş olarak okutup Scooter’ın hikayesini öğreneceğim. Ardından da nereye aitse oraya ulaşmasını sağlayacağım.”

980x (8)
Demiş Paula Langford, Scooter’ı bulan çifte. Ertesi gün de bir benzin istasyonunda buluşarak Scooter’ı kendi himayesine almış.

“Onu görür görmez sahipleri tarafından gerçekten sevilen bir köpek olduğunu anladım.”

980x (13)

“Tüyleri temizdi ve kesinlikle pireli değildi. Boynunda pahalı bir tasma, yanında da kaliteli bir çanta ve özel mamalarla bırakılmıştı.”

abandoned-dog-note-owner-jail-scooter-7-58e641fe8b5c4__700

“Eve dönüş yolculuğunda göğsüme yatarak derin bir nefes verdi ve uyudu. İşte o an ruhum eridi.”

980x (9)
Paula böyle anlatıyordu Scooter’ı evine götürüşünü. İlk başlarda biraz gergin olmasına rağmen hep sevilmiş ve iyi bakılmış bir köpek olduğu belli olan Scooter kendisinin emin ellerde olduğunu anladığında Paula’nın sıcacık koynuna kendini bırakmıştı.

“Scooter’ın aslında Coloradolu olduğunu öğrendik fakat iletişim numarasına ulaşılamıyordu.”

980x (12)
Eve vardıklarında mikroçipi okutan Paula, Scooter’ın ilk önce Colorado’da olduğunu, 2016’da ise en son Florida’da bulunduğunu öğrenmiş.

Uzun zamandır aranan sahibi o gün Scooter’ı bıraktığı marketin yakınlarında tutuklanmış.

Scooter-min
Hikayesini biraz daha derine inceleyen Paula, sahibini arayan polislerle iletişime geçmiş. Ve Scooter’ı bıraktıktan kısa bir süre sonra da marketin yakınlarında tutuklandığını öğrenmiş.

Aranmaya başladığı zaman tek endişelendiği şey köpeğinin barınağa gitmek zorunda kalmasıymış.

note-3
Bu nedenle Scooter’ın bütün eşyalarını, mamaları, tasması ve çantasını hazırlayıp içine parasını da koymuş ve arkadaşlarından ona sahip çıkmalarını istemiş.

Onunla ilgilenmek yerine sahibinin arkadaşları da Scooter’ı terk etmiş.

980x (10)
Neyse ki Paula Scooter’ın yanındaydı ve onu ait olduğu yere götürmek istiyordu.

Onu kendi evinde bakan Paula kimselere vermeden, eski sahibinin annesiyle iletişime geçiyor ve buluşmak için sözleşiyor.

980x (14)

“Gerçekten çok duygusal ve dokunaklı bir buluşmaydı. Scooter çok sevilen bir köpekti ve ailesini tekrar gördüğü için mutluluğu her halinden belli oluyordu.”

980x (15)
24 saatlik araba yolculuğuyla 3 çocuğunu evde bırakıp yola düşen Paula, buna değdiğini söylüyordu. Şimdi Scooter onu çok seven insanlarla sıcacık yuvasında.

Kaynak: 1


Paylaşmak ister misiniz?

160
312 shares, 160 points

0 Comments

Yorum Yazın