Samsung’dan Boyut Değiştiren Modüler TV Konsepti


142
187 shares, 142 points

CES 2016 kapsamında tanıtılan yeni nesil TV ve panel teknolojileri, kullanıcıları kendine hayran bıraktı. LG’nin bükülebilir paneli, Samsung, Sony ve yine LG gibi üreticilerin yeni nesil 4K HDR TV’leri derken yakın gelecekte hayata geçecek TV teknolojilerine şahit olduk. Ancak içlerinden en etkileyicisi, Samsung’un biraz daha uzak bir gelecekte çıkaracağı ekran teknolojisi oldu.

Güney Koreli üreticinin modüler ekran konsepti, büyüyüp küçülen ve içeriğe göre değişebilen yapısıyla dikkat çekiyor. Eşit parçalara ayrılmış dev ekranlı bir TV paneli diyebileceğimiz ekran teknolojisi, isteğe göre farklı ebatlar arasında geçiş yapabiliyor. Ekranlar içerikle uyumlu olarak da hareket edebiliyor ve örneğin bir müzik klibinde ritme göre ayrılıp birleşebiliyor. Ekranlarda çerçeve olmadığı için görüntünün bozulması gibi bir durum söz konusu değil.

Konsept olarak tanıtılan söz konusu teknolojinin yakın zamanda gerçekleşmesini beklemiyoruz. Gerçekleşse dahi son tüketiciden daha çok reklam şirketlerinin ilgi odağı olacağı kesin. Modüler ekran konseptinin nasıl çalıştığına hemen yukarıdaki videodan göz atabilirsiniz.


Paylaşmak ister misiniz?

142
187 shares, 142 points

0 Comments

Yorum Yazın