15 Temmuz Resmi Tatil Olsun Teklifi Resmen Onaylandı


148
253 shares, 148 points

TBMM İçişleri Komisyonu’nda, Ankara’nın Kazan ilçesinin adının “Kahramankazan” olarak değiştirilmesi ve 15 Temmuz’un, “Demokrasi ve Özgürlükler Günü” olarak resmi tatil ilan edilmesine dair kanun teklifi kabul edildi.

TBMM İçişleri Komisyonu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç başkanlığında toplandı.

5 TEKLİF BİRLEŞTİRİLDİ

Toplantıda, Kazan’ın adının ‘Kahramankazan’ olarak değiştirilmesine ve 15 Temmuz’un resmi tatil ilan edilmesine ilişkin, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilk imzacı olduğu teklifler de dahil 5 teklif birleştirildi. Komisyon Başkanı Güvenç, 79 milyon vatandaşla beraber 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazan Kazan’a, kahramanlık ünvanı verilmesine ilişkin teklifler bulunduğunu belirterek, AK Parti’nin teklifinin gerekçesini okudu.

SOYLU’DAN VATAN VURGUSU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hükümet adına yaptığı konuşmada, dün gece iki askerin hayatını yitirdiğini belirterek, Allah’tan rahmet diledi. Soylu, operasyonlarla görev alan güvenlik güçlerine de teşekkür etti. Soylu, bir toprak parçasının üzerinde ne yaşandığına göre anlam kazandığına işaret ederek, “Toprak boşken belki sadece bir arazidir, ekip biçersiniz, tarla yaparsınız, üzerinde yaşarsınız, köy, mahalle olur. Ancak o toprak parçasında, toplumsal hatıralarınız, hüzünler, sevinçler yaşarsanız o zaman orası toprak olmaktan çıkar, orası vatan olur” diye konuştu.

ZATEN 30 EYLÜLDE KABUL EDİLMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Eylülde muhtarlar toplantısında konuşmasının son bölümünü şu sözlerle tamamlamıştı. 15 Temmuz artık ‘Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü‘ olarak dün Milli Güvenlik Kurulu toplantımızda hükümete tavsiye edilmiştir ve her 15 Temmuz artık şehitlerimizi, gazilerimizi anma günü olarak, o gün tatil edilecektir demişti.

Bu tatil günü sizce gereklimiydi? Yorum kısmına görüşlerinizi bildirirseniz çok seviniriz.

Not : Malesef 2017 yılı 15 Temmuz Cumartesi gününe geliyor ve 2018 yılında da pazar gününe geliyor.

 


Paylaşmak ister misiniz?

148
253 shares, 148 points

0 Comments

Yorum Yazın