Türk Tasarımcıdan Hamurla Canlanan Emojiler


135
156 shares, 135 points

Dijital ortamda iletişimin anahtarlarından biri de emojiler. Duygularımızı tam olarak aktarabilmek için sık sık başvurduğumuz sevimli küçük ikonları gerçek hayata taşımayı hiç düşündünüz mü? İlkay Alptekin düşünmüş.

https://instagram.com/p/8aqhT6mOLC/?taken-by=ilkayalptekin.illustrator

 

https://instagram.com/p/8aqWzFmOKy/?taken-by=ilkayalptekin.illustrator

Hamur denince akla ilk olarak mutfak kokuları gelse de İlkay Alptekin, mutfaktaki değil atölyedeki hamuru kullanarak emojileri hayata geçiriyor. YouTube’da da pek çok yardımcı videonun bulunduğu hamur şekillendirerek mini heykel yapma hobisi Alptekin’in usta ellerinde çok keyifli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamış.

https://instagram.com/p/8UvzFbGOIs/?taken-by=ilkayalptekin.illustrator

https://instagram.com/p/8UvtCFGOIj/?taken-by=ilkayalptekin.illustrator

Pek çok model ve heykel çalışması olan Alptekin, günlük hayatın en olağan parçası haline gelmiş olan emojilerden bazılarını da hamurla fiziksel hayata geçiriyor. Instagram hesabında yaptığı çalışmaları paylaşan Alptekin’in tüm emoji modellemelerini buradan da inceleyebilirsiniz.

https://instagram.com/p/8UvndXGOIb/?taken-by=ilkayalptekin.illustrator

https://instagram.com/p/8WZpwAGOF1/?taken-by=ilkayalptekin.illustrator

Hamur şekillendirmek ve bir şeyler üretmek fikri size sıcak geldiyse, kilden pişince sertleşerek plastik benzeri bir maddeye dönüşen özel hamurlara kadar geniş bir yelpazede ürün seçenekleri bulabileceğinizi de ekleyelim.

 


Paylaşmak ister misiniz?

135
156 shares, 135 points

0 Comments

Yorum Yazın