BBC’nin Hazırladığı GTA Filminin İlk Fragmanı Yayında


151
218 shares, 151 points

BBC sonunda merakla beklenen TV filmi The Gamechangers‘ın kısa fragmanını yayınladı. Rockstar’ın satış rekorları kıran oyun serisi Grand Theft Auto‘nun yapımını konu alan belgesel/dramanın başrolünde Daniel Radcliffe yer alıyor.

Son oyunu GTA V ile üç günde 1 milyar dolar kazanarak rekor kıran serinin TV filmi bizi her şeyin en başına, 2002 yılına götürüyor. İlk oyunun geliştirildiği 3 yıllık periyotta, Rockstar Games’in kurucu başkanı ve GTA’nın yaratıcılarından Sam Houser‘ı Daniel Radcliffe canlandırırken, medyada şiddet unsuru içeren yapımlara karşı sert bir tavır takınmasıyla bilinen eski avukat Jack Thompson‘ı ise Bill Paxton canlandırıyor. Houser ve Thompson arasındaki şiddetli çatışmayı konu alan The Gamechangers, iki parça halinde toplamda 90 dakikalık bir TV filmi olarak yayınlanacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Black Mirror ve Misfits gibi başarılı İngiliz dizilerini yöneten Owen Harris oturuyor.

BBC projesini ilk duyurduğunda Rockstar Games’in bu prodüksiyonla hiçbir alakası olmadığını açıkladığını da hatırlatalım. Bu durumda BBC’nin çeşitli yasal problemlerle karşılaşması olası. Hatta BBC en son yayınladığı basın açıklamasında da prodüksiyonun GTA yaratıcıları tarafından izin verilmiş bir proje olmadığını belirtiyor. Ancak yine de mahkeme dosyaları ve o dönemde olaylara dahil olan kişilerle yapılan röportajlar sonucu hazırlanan The Gamechangers 15 Eylül‘de BBC Two kanalında yayınlanacak.


Paylaşmak ister misiniz?

151
218 shares, 151 points

0 Comments

Yorum Yazın