Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Aamir Khan Filmi


135
218 shares, 135 points

Aamir Hussain Khan 14 Mart 1965, Mumbai Hindistanda doğmuştur . Hint sinemasının en önemli oyuncularından biri olan Aamir Khan evli olup iki oğlu bir kızı vardır. Eşinin adı Kiran Rao’dur. Ayrıca Müslüman olan yönetmen birçok filmde oynamış ve yönetmenlik yapmıştır.

PK

Filmin bir şehire gelen yabancı çevresindeki insanlara daha önce sorulmayan değişik tarzda sorular sormaktadır. İnsanlar ise soru soran kişinin sadece baş harflerini P.K. yı bilir, fakat çevresinde masumiyetle sorduğu sorular ve çocuksu tavırları yüzünden sevilmeye başlar.

Mumbai Günlükleri

Mumbai’de farklı yaşam ve geçmişleri olan şans eseri hayatlarının kesiştiği 4 kişinin hikayesinin anlatıldığı filmde; Arun Yalnız bir ressam… Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı… Munna aktör olmayı arzulayan bir çamaşırcı.. Yasmin yeni evli kardeşi için video çeken bir karakter. Film Yasmin’in kardeşine yeni geldiği Mumbai’yi videoya alarak anlatması üzerine başlayıp, Ressam Arun’un yeni evine taşındıktan sonra da dolapta bulduğu üç video kaseti üzerine devam eder.

Lagaan

1893 yılında İngiliz sömürge yönetimi sırasında, Champaner adındaki küçük tarım köyünde, bütün gözler gökyüzüne çevrilmiştir. Son yağmur mevsimi çok kısa sürmüştür, bu yıl da tek bir damla yağmur bile düşmemiştir. Endişelenen köylüler bir yandan verginin bu yıl iki katına çıkarıldığını öğrenirler. Bhuvan adında genç bir çiftçinin önderliğinde, eyaletin racasını görmeye giderler. Raca onlara bu konuda yetkisi olmadığını, kararın İngilizler tarafından verildiğini söyler. Kaprisli, öfkeli ve kibirli Yüzbaşı Russell, köylülere kendi subaylarından oluşan bir takımla kriket maçı teklif eder, ne var ki köylüler bu oyunu hiç bilmez. Maçı kazanırlarsa, üç yıl boyunca Lagaan’dan bağışık tutulacaklardır; kaybederlerse, Lagaan üç katına çıkacaktır.

Dil chahta hai

3 sıkı arkadaş, biri her gördüğü kıza âşık olan Sameer, biri aşka inanmayan ve dalgaya alan çapkınlık peşinde koşan Akash, diğeri ise hislerini içine atan Siddharth’ın zamanla hayatın bu 3 dost üzerinde meydana getirdiği değişimleri izleyeceksiniz.

Talaash

Film hızla giden bir araba sahnesiyle başlıyor. Ancak bir anda araba kaldırıma çıkar ve denize düşer. Ertesi gün, hikâyeye müfettiş Surjan Singh Sekhawat dâhil olur. Bu sırada bir hikâyeyle müfettiş ile eşinin tek çocukları Karan’ı kaybettikleri öğrenilir. Çift bu olayın ardından Mumbay’a taşınmıştır. Güzel bir polisiye film. Şaşırtıcı bir son.

Dhoom 3

Sahir (Aamir Khan) sahibi oldukları sirkte babası ile birlikte gösteriler yapan yetenekli bir çocuktur. Sirkin kapanmaması için Batı Chicago Bankası´ndan kredi çeken babanın bu borcu ödemesi mümkün olmayacaktır. Alacaklıların baskısı üzerine çaresizce intihar etmeye mecbur bırakılır. Sahir ise babasının intiharına şahit olmuş ve tüm hayatını bu olayın intikamını almaya adamıştır. İntikam yolu ise soygun yapmaktan geçecektir. Fakat o bir palyaço, illüzyonist ve bir sihirbaz olarak büyümüştür bu yüzden soygunlar da hiç sıradan olmayacaktır. Jai Dixit (Abhishek Bachchan) ve Ali Akbar (Uday Chopra) ise Sahir’i durdurmak için görevlendirilen 2 özel polistir. Sahir’e bu macerada ise Aaliyah (Katrina Kaif) eşlik edecektir. Aaaliyah gelmiş geçmiş en iyi akrobattır ve Sahir’in sevdiği kadındır.

Fanaa

Zooni, kör fakat çok güzel bir kızdır. Bir gün tur rehberi Rehan ile karşılaşır ve ona âşık olur. Gözlerinden ameliyat olur ve gözleri açılır fakat Rehan bir sır gibi ortadan kaybolmuştur. Rehan gittiğinde Zooni hamiledir ve bir çocuk dünyaya getirir. Rehan’ın öldüğünü fakat yıllar sonra bir gün tesadüf eseri Rehan birden çıkıp gelir.

Ghajini

Sanjay Singhania zengin bir adamdır ve başına aldığı darbeden dolayı 15 dakika da bir her şeyi unutmaktadır. Unuttuğunu bunları hatırlamak için ise elinde fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmektedir. Sanjay Singhania, Ghajini adında birini aramaktadır. Ghajini filmi Aksiyonun hiç düşmediği romantizin, aşkın ve sevginin olduğu bir film.

Taare zameen par

Harfleri sayıları algılama zorluk çeken Ishaan ailesi ve çevresi tarafından tembel, geri zekâlı muamelesi görmektedir. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile hayatı değişmektedir.

3 idiots

Rancho karakterini Aamir Khan, Farhan karakterini Madhavan, Raju karakterini Sharman Joshi, Pia karakterini Kareena Kapoor canlandırmıştır.
3 Idiots – 3 Aptal Konusu: Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını ve eğitim sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu anlatan bir film. Herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın iki arkadaşı. Üç arkadaş Rancho, Farhan ve Raju. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri.


Paylaşmak ister misiniz?

135
218 shares, 135 points

0 Comments

Yorum Yazın