Facebook ’un Gizlediği Mesajlara Ulaşmanın Kolay Yolu! (facebook spam mesajları)


212
321 shares, 212 points

Facebook mesajları gizliyor! Facebook Spam Mesajları da nereden çıktı demeyin. Bazı Facebook mesajarı spam kutusuna düşüyor.

Bu yazımızda belkide daha önce hiç farketmediğiniz Facebook Spam Mesajları takip edip bulacağız ve nasıl kontrol atına alacağımızı kısaca anlatacağız

Facebook ’ta arkadaşınız olmayan kişilerden gelen mesajları kabul edip etmemek sizin elinizde. Bunu zaten biliyorsunuz. Ama bazı mesajlar var ki siz hiç görmeden Facebook tarafından otomatik olarak gizleniyor. Belki siz farkında değilsiniz ama mesaj kutunuzda pek çok mesajınız var. Tıpkı yıllardır kullandığınız Epostanızdan aşikar olduğunuz spam kutusuna düşen e-mailler gibi yani biz buna Facebook Spam Mesajları diyoruz.

Facebook filtresine takılan mesajları dikkat etmezseniz görmeniz mümkün değil. Aman spama düşen mesajı ne yapacağım demeyin. Bazen işe yarar mesajlar da gizlenebiliyor.

Çünkü bazı mesajlar FB tarafından spam olarak algılanabiliyor. Bir göz atmanızda fayda var bence.

Lafı bu kadar uzattıktan sonra şu Facebook’un gizlediği mesajlara kolay yoldan ulaşmanın çözümüne bakalım artık ne dersiniz.

Peki Facebook’un gizlediği mesajları nasıl göreceksiniz?

Öncelikle kısa yolu söyleyeyim. Facebook ’a bilgisayardan veya uygulamadan değil internet üzerinden giriyorsanız gizli mesajları görmek için bu linke tıklamanız yeterli;

http://www.facebook.com/messages/other/

Mobilden Facebook Spam Mesajları İçin

Ama mobilden ve ya messenger uygulaması kullanıyorsanız, mesajlara ulaşmak için aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerekiyor.

  1. Messenger uygulamasına tıklayın ve Ayarlar kısmına gidin.
  2. İnsanlar bölümüne gidin.
  3. Mesaj istekleri seçeneğine tıklayın.
  4. Sonra en alta inin, “Filtrelenmiş mesajları gör” bölümüne tıklayın.
  5. Tebrikler gizli mesajlara ulaştınız

Başlıklar :

  • spam mesajları
  • facebook diğer kutusu
  • filtrelenen mesajlar
  • facebook filtrelenen mesajları görme
  • messenger da filtrelenen mesajlar nerede

Ayrıca sizinde arkadaşlarınıza veya Facebook üzerinden herhangi birisine gönderdiğiniz mesajlar, mesajı yazdığınız kişinin spam kutusuna gitmiş olabilir. Facebook üzerinden mesajlaşırken böyle bir ihtimalin olmasını da hesaba katmanızı tavsiye ederiz.

Sizin Mesajlarınızın gizlenmemesi daha doğrusu gönderdiğiniz kişinin Facebook Spam Kutusuna düşmemesi için Facebook üzerinde güvenirliğinizi arttırın. Hesabınız yeni ise arkadaş sayınızı arttırıp onlarla etkileşimde bulunun veya hiç okunmadan silinecek mesajlar yazmamaya dikkat edin ve son olarak çok fazla sayıda arkadaşınız olmayan kişilere mesaj göndermeyin. Facebook her kullanıcısına belli argoritmelarla güvenirliklik puanı veriyor ve sizin yaptığınız aktiviteleri otomatik olarak kontrol edip işliyor yani işleyişte insan faktörü az olduğu için malesef çok masum bile olsanız online dünyada spam olarak algılanma ihtimaliniz her zaman vardır.

Arama Terimleri:


Paylaşmak ister misiniz?

212
321 shares, 212 points

0 Comments

Yorum Yazın