J.K. Rowling Harry Potter Dünyasını Genişletecek Dört Yeni Hikaye Yayınlıyor


172
312 shares, 172 points

J.K. Rowling, yarattığı büyülü dünyaya doyamayanlar için yeni sürprizler duyurmaya devam ediyor.18 Kasım‘da vizyona girecek Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi için geri sayım yaparken, Rowling Pottermore‘da yeni bir hikaye dizisi yayınlamaya hazırlanıyor.

Yeni yayınlanacak hikaye dizisi için bir fragman yayınlayan Rowling, videoda bu büyülü dünyanın bildiğimizden çok daha geniş olduğuna vurgu yapıyor. The History of Magic in North America isimli yeni seri Rowling tarafından kaleme alınmış dört orijinal hikayeden oluşacak, sadece Pottermore’da yayınlanacak ve Amerika’nın büyü tarihini anlatacak.

Amerika’nın Hogwarts’ı olarak bilinen Ilvermorny, Kızılderili efsanesi Skinwalker‘lar (deri değiştirenler), cadı mahkemeleri ve Sihir Bakanlığı’nın Amerika versiyonu Magical Congress of the United States of America‘nın hikayeleri yer alacak. İlk hikayeyi yarın yayınlayacak olan Rowling, diğer üç hikayeyi de sırasıyla bu hafta her güne bir hikaye olacak şekilde Pottermore’da erişime sunacak. Tabii tüm bu hikayeler bizi Newt Scamander‘in (Eddie Redmayne) gelişine hazırlıyor. 1920’lerin New York şehrindeki Scamander’ın hikayesinde boşluklar kalmaması için izleyicilerin de Amerika’daki sihir dünyasına ait bilgileri öğrenmesi gerekiyor. Kısa fragmanı haberin üstünden izleyebilirsiniz.

VIDEO


Paylaşmak ister misiniz?

172
312 shares, 172 points

0 Comments

Yorum Yazın